Pátek 24. května 2024
Svátek slaví Jana, zítra Viola
Oblačno, bouřka 20°C

Co s vajíčky po Velikonocích? Nejlepší recepty z vajec natvrdo

...
1. dubna 2024 | 15:07

Vejce natvrdo jsou skvělá. Můžete si je jen tak poklást na chleba s máslem, hodí se do salátů i do pomazánek. Jenomže co s nimi po Velikonocích, kdy je jich víc, než dokážete sníst? Podívejte se na naše recepty z vajec natvrdo, určitě si nějaký zamilujete!

Šest receptů z vajec natvrdo:

1. Vajíčková pomazánka
2. Vajíčková tlačenka
3. Vajíčkový salát 3x jinak
4. Skotská vejce
5. Plněná vejce
6. Kulajda

Vajíčková pomazánka

Nejlepší recept z vajec natvrdo je bezesporu vajíčková pomazánka. Ta má spoustu obměn, té tradiční s máslem, majonézou a kapkou hořčice se ale žádná jiná nevyrovná.

Recept na vajíčkovou pomazánku najdete ve článku níže:

Vajíčková tlačenka

Další velikonoční klasikou je vajíčková tlačenka. S tou zabijačkovou má ale společný jen název a želatinu. Přestože se může zdát, že nevypadá příliš dobře, je to opravdová lahůdka! Když si s ní navíc pohrajete, můžete vytvořit krásnou mozaiku, která vaječné tlačence pomůže najít ztracenou reputaci.

Recept na vajíčkovou tlačenku najdete ve článku níže:

Vajíčkový salát

Milujete vajíčkový salát? Pak víte, co s vykoledovanými vajíčky natvrdo. Přestože se nejedná zrovna o jídlo, které by doporučili výživoví poradci, když si ho dáte jednou za rok po Velikonocích, nic se nestane.

Tři recepty na vajíčkový salát najdete ve článku níže:

Skotská vejce

Z vajíček natvrdo jde vedle pomazánek a chuťovek uvařit také skvělý oběd, po kterém se hned zapráší. Jednou z možností je obalit je mletým masem a usmažit jako karbanátek. Takto připravená vejce se nazývají skotská, protože původní recept je tradiční ve Velké Británii. U nás je ale najdete i pod názvem pštrosí vejce.

Recept na skotská vejce najdete ve článku níže:

Plněná vejce

Plněná vejce jsou hned po vajíčkové pomazánce to nejjednodušší, co si lze s velikonočními vejci natvrdo počít. Milují je hlavně děti, ale k chuti přijdou i dospělým. A hotová je máte hned. Jak na to?

Recept na plněná vejce najdete ve článku níže:

Kulajda

Klasická česká polévka, kterou budete milovat? Přece kulajda! A nepatří do ní nic jiného než vejce. Pokud znáte jen recept, kdy se do polévky vmíchají rozklepnutá vejce, nebo kulajdu se ztraceným vejcem, pak pro vás bude jistě dobrá zpráva, že skvělá je i kulajda s vejcem natvrdo.

Recept na kulajdu najdete ve článku níže:

TIP NA VIDEO: Vyzkoušejte také kulajdu podle šéfkuchaře Radka Davida.

Autor: red

Velikonoce

Termín Výpočet data Pašijový týden Velikonoční recepty Zvyky a tradice Velikonoce ve světě Kam na Velikonoce

V našem velikonočním speciálu najdete vše, co hledáte. Víme, kdy budou velikonoční prázdniny i jak budou mít otevřeno v obchodech.  Řekneme vám, jak uplést pomlázku, vyfouknout a obarvit vejce, vyrobit velikonočního zajíčka. Poradíme vám, jak připravit nejlepšího beránka, mazanec nebo nádivku, a dáme vám spoustu receptů z vajec. S námi si Velikonoce užijete!