Recepty z vajec: vejce na tvrdo - co s nimi? Pomazánka, tlačenka, salát a další | Pro ženy | Blesk.cz

Co s vykoledovanými vajíčky? Nejlepší recepty z vajec natvrdo

23. dubna 2019 | 06:00

Vejce natvrdo jsou skvělá. Můžete si je jen tak poklást na chleba s máslem, hodí se do salátů i do pomazánek. Jenomže co s nimi po Velikonocích, kdy je jich víc, než dokážete sníst? Podívejte se na naše recepty z vajec natvrdo a jistě si nějaký zamilujete!

Nejlepší recept z vajec natvrdo je bezesporu vajíčková pomazánka. A to jak ta klasická, tak ta odlehčená úplně bez majonézy nebo třeba s červenou řepou. Kterou z nich vyzkoušíte? Klidně si je dejte všechny!

Odlehčená vajíčková pomazánka
Vajíčková pomazánka bez majonézy
Vajíčková pomazánka s červenou řepou
Vajíčková pomazánka s ředkvičkami

Další velikonoční klasikou je vajíčková tlačenka. S tou zabijačkovou má ale společný jen název a želatinu. Přestože se může zdát, že nevypadá příliš dobře, je to opravdová lahůdka! Když si s ní navíc pohrajete, můžete vytvořit krásnou mozaiku, která vaječné tlačence pomůže najít ztracenou reputaci.

Milujete vajíčkový salát? Pak víte, co s vykoledovanými vajíčky natvrdo. Přestože se nejedná zrovna o jídlo, které by doporučili výživoví poradci, když si ho dáte jednou za rok po Velikonocích, nic se nestane.

Z vajíček natvrdo jde vedle pomazánek a chuťovek uvařit také skvělý oběd, po kterém se hned zapráší. Jednou z možností je obalit je mletým masem a usmažit jako karbanátek. Takto připravená vejce se nazývají skotská, protože původní recept je tradiční ve Velké Británii. U nás je ale najdete i pod názvem pštrosí vejce.

Klasická česká polévka, kterou budete milovat? Přece kulajda! A nepatří do ní nic jiného než vejce. Pokud znáte jen recept, kdy se do polévky vmíchají rozklepnutá vejce, nebo kulajdu se ztraceným vejcem, pak pro vás bude jistě dobrá zpráva, že skvělá je i kulajda s vejcem natvrdo.

Další recept na vajíčkovou pomazánku naleznete zde>>>

Autor: red

Velikonoce

Termín Výpočet data Pašijový týden Velikonoční recepty Zvyky a tradice Velikonoce ve světě Kam na Velikonoce

V našem velikonočním speciálu najdete vše, co hledáte. Víme, kdy budou velikonoční prázdniny i jak budou mít otevřeno v obchodech.  Řekneme vám, jak uplést pomlázku, vyfouknout a obarvit vejce, vyrobit velikonočního zajíčka. Poradíme vám, jak připravit nejlepšího beránka, mazanec nebo nádivku, a dáme vám spoustu receptů z vajec. S námi si Velikonoce užijete!