Otevírací doba o Velikonocích - kdy bude otevřeno a kdy zavřeno v obchodech | Pro ženy | Blesk.cz

Otevírací doba o Velikonocích: Nakupte si už v pátek, v pondělí bude zavřeno!

20. ledna 2020 | 08:00

Na Velikonoce se řada z nás těší nejen kvůli příchodu jara a hezkého počasí, ale také proto, že nás čeká pár dnů volna. Státním svátkem je jak Velký pátek, tak také Velikonoční pondělí. Zatímco v prvně jmenovaný den budou mít obchody otevřeno, v případě druhého se setkáte se zavřenými dveřmi. 

 

Od roku 2016 se Česká republika přidala k zemím, které uznávají Velký pátek jako státní svátek. Místo tří dnů svátečního volna tak máme dny čtyři. Žáci základních a středních škol mají díky velikonočním prázdninám volno už ve čtvrtek a do školy se vrátí až 14. dubna 2020.

Velký pátek připadá v letošním roce na 10. dubna, Velikonoční pondělí pak na 13. dubna. Pokud plánujete velkou hostinu, nezapomeňte si nakoupit už před víkendem. Obchody mající prodejní plochu větší než dvě stě metrů čtverečních nesmějí dle zákona totiž na Velikonoční pondělí nic prodávat.

Pokud hodláte Velikonoce letos oslavit, jistě se vám bude hodit návod, jak uplést pomlázku, se kterou se tradičně na Velikonoční pondělí chodí dům od domu koledovat. Připravte si pro koledníky také piškotového beránka, jidáše a hlavně malovaná vajíčka a kraslice.

Zajímavé je, že v Čechách se Velikonoce slaví jinak než ve světě. V Anglii na Velikonoce přivazují ženy muže k židlím a ti se kvůli své svobodě musí vyplatit. V USA je pro změnu tradice hledat velikonoční vajíčka a čokoládové králíčky schované po zahradě. V Norsku se na Velikonoce tradičně vyprávějí detektivní příběhy, ve kterých se řeší nejrůznější vraždy.

Na Zelený čtvrtek můžete vyrazit také na zelené pivo. Kde še čepuje, se dočtete ZDE >>>

Recepty na mazanec, beránka i tipy na to, jak na Velikonoce obarvit vajíčka se dočtete ZDE >>>

Autor: red

Velikonoce

Termín Výpočet data Pašijový týden Velikonoční recepty Zvyky a tradice Velikonoce ve světě Kam na Velikonoce

V našem velikonočním speciálu najdete vše, co hledáte. Víme, kdy budou velikonoční prázdniny i jak budou mít otevřeno v obchodech.  Řekneme vám, jak uplést pomlázku, vyfouknout a obarvit vejce, vyrobit velikonočního zajíčka. Poradíme vám, jak připravit nejlepšího beránka, mazanec nebo nádivku, a dáme vám spoustu receptů z vajec. S námi si Velikonoce užijete!