Středa 20. října 2021
Svátek slaví Vendelín, zítra Brigita
Polojasno 19°C

Otevírací doba o Velikonocích: Nakupte si už ve čtvrtek, v pátek a pondělí bude zavřeno!

31. března 2021 | 08:00

Na Velikonoce se řada z nás těší nejen kvůli příchodu jara a hezkého počasí, ale také proto, že nás čeká pár dnů volna. Nakupte si ale už ve čtvrtek. Obchody budou mít letos zavřeno nejen na Velikonoční pondělí, ale i na Velký pátek.

 

V prvně jmenovaný svátek by měly za normálních okolností obchody otevřeno, letos se ale na základě vládního usnesení kvůli koronaviru zavřou. V případě druhého se - tak jako každý rok - setkáte se zavřenými dveřmi. Obchody mající prodejní plochu větší než dvě stě metrů čtverečních nesmějí dle zákona totiž na Velikonoční pondělí nic prodávat.

 Velký pátek připadá v roce 2021 na 2. dubna, Velikonoční pondělí pak na 5. dubna. Pokud tedy plánujete na Velikonoce velkou hostinu, nezapomeňte si nakoupit už před prodlouženým víkendem.

Pokud hodláte Velikonoce letos oslavit, jistě se vám bude hodit návod, jak uplést pomlázku, se kterou se tradičně na Velikonoční pondělí chodí dům od domu koledovat. Otázka ale je, jak budou vypadat omezení kvůli pandemii, situaci kolem koronaviru sledujte zde.

Zajímavé je, že v Čechách se Velikonoce slaví jinak než ve světě. V Anglii na Velikonoce přivazují ženy muže k židlím a ti se kvůli své svobodě musí vyplatit. V USA je pro změnu tradice hledat velikonoční vajíčka a čokoládové králíčky schované po zahradě. V Norsku se na Velikonoce tradičně vyprávějí detektivní příběhy, ve kterých se řeší nejrůznější vraždy.

 

 

Recepty na mazanec, beránka i tipy na to, jak na Velikonoce obarvit vajíčka se dočtete ZDE >>>

Autor: red

Velikonoce

Termín Výpočet data Pašijový týden Velikonoční recepty Zvyky a tradice Velikonoce ve světě Kam na Velikonoce

V našem velikonočním speciálu najdete vše, co hledáte. Víme, kdy budou velikonoční prázdniny i jak budou mít otevřeno v obchodech.  Řekneme vám, jak uplést pomlázku, vyfouknout a obarvit vejce, vyrobit velikonočního zajíčka. Poradíme vám, jak připravit nejlepšího beránka, mazanec nebo nádivku, a dáme vám spoustu receptů z vajec. S námi si Velikonoce užijete!