Termín Velikonoc - Kdy přesně budou Velikonoce | Pro ženy | Blesk.cz

Kdy se slaví Velikonoce podle klasického i pravoslavného kalendáře

9. ledna 2020 | 11:29

Kdy budou letos Velikonoce? Vzhledem k tomu, že Velikonoce patří k pohyblivým svátkům, jejich datum se každý rok mění. Jak ale vznikly a proč bychom je vlastně měli slavit i dnes?

Letos připadá Velikonoční neděle na 12. dubna 2020. Proč ale vlastně Velikonoce vůbec slavíme? Jde opravdu o křesťanské svátky, nebo tu byly už mnohem dřív?

Velikonoce jsou jedním z nejvýznamnějších křešťanských svátků, který má lidem připomenout vzkříšení a zmrtvýchvstání Ježíše Krista, které mělo nastat tři dny po jeho ukřižování.

Už před nástupem křesťanství se ale Velikonoce samozřejmě slavily. Jen šlo o oslavu jara, probouzení přírody a její plodnosti a samozřejmě se tak oslavoval i konec zimy. Velikonoční období trvalo šest neděla a spojily se s ním nejrůznější velikonoční tradice a zvyky, o kterých si můžete přečíst ZDE >>>

Kdy budou Velikonoce v roce 2020

  • V roce 2020 připadá Velikonoční neděle na 12. dubna 2020. Školáci mají proto velikonoční prázdniny ve čtvrtek 9. dubna a na Velký pátek 10. dubna. Velikonoční pondělí oslavíme 13. dubna 2020, takže do školy se děti vrátí až v úterý 14. dubna 2020.
  • Pravoslavné Velikonoce jsou oproti těm klasickým, opožděny. Zpravidla o týden, ale někdy i více. Termín letošních pravoslavných velikonoc tak připadá na neděli 19. dubna 2020.

Recepty na mazanec, beránka i tipy na to, jak na Velikonoce obarvit vajíčka se dočtete ZDE >>>

Autor: red

Velikonoce

Termín Výpočet data Pašijový týden Velikonoční recepty Zvyky a tradice Velikonoce ve světě Kam na Velikonoce

V našem velikonočním speciálu najdete vše, co hledáte. Víme, kdy budou velikonoční prázdniny i jak budou mít otevřeno v obchodech.  Řekneme vám, jak uplést pomlázku, vyfouknout a obarvit vejce, vyrobit velikonočního zajíčka. Poradíme vám, jak připravit nejlepšího beránka, mazanec nebo nádivku, a dáme vám spoustu receptů z vajec. S námi si Velikonoce užijete!