Kdy budou velikonoční prázdniny | Pro ženy | Blesk.cz

Velikonoční prázdniny: Kdy jsou a kam na ně vyrazit

1. dubna 2019 | 06:00

Velikonoce jsou pohyblivé svátky, takže každý rok připadají velikonoční prázdniny na jiné datum. Protože je jejich součástí i víkend, je ideální vyrazit například na hory za posledním sněhem. Kdy se velikonočních prázdnin dočkáme letos?

V roce 2019 připadá Velikonoční neděle na 21. dubna. Školáci mají proto velikonoční prázdniny ve čtvrtek 18. dubna a na Velký pátek 19. dubna. Velikonoční pondělí oslavíme 22. dubna 2019, takže do školy se děti vrátí až v úterý 23. dubna 2019.

Protože Velký pátek se stal v České republice státním svátkem, užijeme si tak prodlouženého víkendu, kdy máme z práce volno celé čtyři dny. To nejlepší, co tedy s dětmi můžete udělat, je vyrazit na Velikonoce někam za posledním jarním sněhem a užít si velikonoční lyžovačku na horách.

Pokud se na velikonoční prázdniny nikam nechystáte, ale raději Velikonoce oslavíte doma, jistě se vám budou hodit tipy na barvení vajec, návod, jak uplést pomlázku, či recepty na velikonočního beránka, mazanec nebo jidáše.

Recepty na mazanec, beránka i tipy na to, jak na Velikonoce obarvit vajíčka, najdete ZDE >>>

Autor: red

Velikonoce

Termín Výpočet data Pašijový týden Velikonoční recepty Zvyky a tradice Velikonoce ve světě Kam na Velikonoce

V našem velikonočním speciálu najdete vše, co hledáte. Víme, kdy budou velikonoční prázdniny i jak budou mít otevřeno v obchodech.  Řekneme vám, jak uplést pomlázku, vyfouknout a obarvit vejce, vyrobit velikonočního zajíčka. Poradíme vám, jak připravit nejlepšího beránka, mazanec nebo nádivku, a dáme vám spoustu receptů z vajec. S námi si Velikonoce užijete!