Velikonoční prázdniny: Kdy jsou a kam na ně vyrazit

7. března 2018 | 12:55

Velikonoce jsou pohyblivé svátky, takže každý rok připadají velikonoční prázdniny na jiné datum. Protože je jejich součástí i víkend, je ideální vyrazit například na hory za posledním sněhem. Kdy se velikonočních prázdnin dočkáme letos?

V roce 2018 připadá Velikonoční neděle na apríla, tedy na 1. dubna 2018. Školáci mají proto velikonoční prázdniny ve čtvrtek 29. března a na Velký pátek 30. března. Velikonoční pondělí oslavíme 2. dubna 2018, takže do školy se děti vrátí až v úterý 3. dubna 2018.

Protože Velký pátek se stal v České republice státním svátkem, užijeme si tak prodlouženého víkendu, kdy máme z práce volno celé čtyři dny. To nejlepší, co tedy s dětmi můžete udělat, je vyrazit na Velikonoce někam za posledním jarním sněhem a užít si velikonoční lyžovačku na horách. Šance, že sníh vydrží do začátku dubna, je totiž poměrně vysoká.

Pokud se na velikonoční prázdniny nikam nechystáte, ale raději Velikonoce oslavíte doma, jistě se vám budou hodit tipy na barvení vajec, návod, jak uplést pomlázku, či recepty na velikonočního beránka, mazanec nebo jidáše.

Recepty na mazanec, beránka i tipy na to, jak na Velikonoce obarvit vajíčka, najdete ZDE >>>

Autor: red
1080p 720p 360p
DesktopMobile