Výpočet data Velikonoc - jak zjistit datum svátků | Pro ženy | Blesk.cz

Kdy je Velikonoční pondělí? Vypočítejte si termín Velikonoc

2. prosince 2017 | 12:38

K výpočtu přesného termínu Velikonoc je tedy potřeba znát stáří Měsíce a jeho fáze a vědět, kdy nastane první jarní úplněk. Je to poměrně složitá metoda a samotný termín Velikonoc se může mezi jednotlivými roky lišit klidně až o jeden měsíc! Kdy budou Velikonoce v letošním roce?

Termín Velikonoc se dá přesně spočítat. Tento Svátek oslavující jaro a vzkříšení Ježíše Krista připadá podle klasického kalendáře na první neděli po prvním jarním úplňku, tedy po úplňku, který nastane po 21. březnu. Pokud je úplněk v neděli, slaví se Velikonoce až neděli následující. Výpočet je ale poměrně složitý.

Je butné k němu znát přesnou fázi měsíce a tak vědět, kdy v následujících letech nastane úplněk. Zpravidla je tedy jednodušší se na datum Velikonoc ptát s předstihem maximálně pár let. Pokud přesto hledáte způsob, jak si termín Velikonoc vypočítat sami, vyzkoušejte způsob výpočtu data Velikonoc v Excelu, který najdete ZDE >>>

Kdy budou Velikonoce?

Letos se Velikonoční neděle dočkáme 21. dubna 2019. Velikonoční prázdniny, pro děti školou povinné, budou tedy už od čtvrtka 18. dubna do Velikonočního pondělí 22. dubna 2019.

Pravoslavné Velikonoce jsou oproti těm klasickým opožděny. Zpravidla o týden, ale někdy i více. Letošní pravoslavné Velikonoce se slaví v neděli 28. dubna 2019.

V příštím roce bude velikonoční neděle 12. dubna 2020. O rok později pak Velikonoce oslavíme 4. dubna 2021.

Recepty na mazanec, beránka i tipy na to, jak na Velikonoce obarvit vajíčka se dočtete ZDE >>>

Autor: red

Velikonoce

Termín Výpočet data Pašijový týden Velikonoční recepty Zvyky a tradice Velikonoce ve světě Kam na Velikonoce

V našem velikonočním speciálu najdete vše, co hledáte. Víme, kdy budou velikonoční prázdniny i jak budou mít otevřeno v obchodech.  Řekneme vám, jak uplést pomlázku, vyfouknout a obarvit vejce, vyrobit velikonočního zajíčka. Poradíme vám, jak připravit nejlepšího beránka, mazanec nebo nádivku, a dáme vám spoustu receptů z vajec. S námi si Velikonoce užijete!