Pátek 19. dubna 2024
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Oblačno, déšť 9°C

Velikonoce 2019: Kdy je Velikonoční pondělí a velikonoční prázdniny

4. dubna 2019 | 14:00

Velikonoce jsou pohyblivým svátkem, takže jejich datum se každý rok mění. Kdy slaví velký pátek a Velikonoční pondělí v letošním roce? A kdy se MOHOU školáci těšit na velikonoční prázdniny?

Letos Připadá Velikonoční neděle na 2 1. dubna 2019 . Školáci mají proto velikonoční prázdniny ve čtvrtek 18. dubna a na Velký pátek 19. dubna . Velikonoční pondělí oslav 22. dubna 2019 , takže do školy se děti vrátí až v úterý 23. dubna 2019.

Pravoslavné Velikonoce jsou oproti těm klasickým, zpoždění. Zpravidla o týden, ale někdy i více. Termín letošních pravoslavných Velikonoce tak připadá na neděli 28. dubna 2019.

Termín velikonoce se lze přesně spočítat. Tento Svátek oslavující jaro a vzkříšení Ježíše Krista případně dle klasického kalendáře na první neděli po prvním jarním úplňku , tedy po úplňku, který nastane po 21. březnu. POKUD je úplněk v neděli, slaví se Velikonoce až neděli následující. Výpočet je ale poměrně složitý, protože musíte znát přesný fázi měsíce.

TIP NA VIDEO: Jak se každý rok vypočítavají velikonoční svátky?

POKUD chcete věděla, jak termín velikonoce vypočítat, dočtete se to ZDE >>>

Recepty na mazanec, beránka i tipy na to, jak na Velikonoce obarvuje vajíčka se dočtete ZDE >>>

Autor: red

Velikonoce

Termín Výpočet data Pašijový týden Velikonoční recepty Zvyky a tradice Velikonoce ve světě Kam na Velikonoce

V našem velikonočním speciálu najdete vše, co hledáte. Víme, kdy budou velikonoční prázdniny i jak budou mít otevřeno v obchodech.  Řekneme vám, jak uplést pomlázku, vyfouknout a obarvit vejce, vyrobit velikonočního zajíčka. Poradíme vám, jak připravit nejlepšího beránka, mazanec nebo nádivku, a dáme vám spoustu receptů z vajec. S námi si Velikonoce užijete!