Kam na Velikonoce: Vyrazte za sněhem nebo na velikonoční jarmark

10. prosince 2017 | 15:36

Na Velikonoce se řada lidí těší nejen kvůli příchodu jara a hezkého počasí, ale i pro několik dnů volna. Státním svátkem je jak Velký pátek, tak i Velikonoční pondělíVyužijte proto tyto dny volna a vyrazte s rodinou na hory nebo na velikonoční trhy. 

Proč nevyužít čtyři dny velikonočního volna a nevyrazit s rodinou někam na výlet? Spolu s Velikonocemi každý rok přichází také mnoho akcí, které můžete navštívit a strávit tak příjemné odpoledne, den nebo víkend. 

Velikonoce na horách

Co takhle strávit Velikonoce na horách? Máte totiž poslední šanci užít si sníh. Jeďte naposledy provětrat lyže, které pak schováte zase na delší dobu do sklepa. Pokud nepatříte mezi milovníky lyžování, pronajměte si s přáteli alespoň chatu v horách. Přece jenom na čerstvém vzduchu vám bude lépe, než ve městě a ještě si zasportujete.

Místo pomlázky víno

Velikonoce se dají slavit taky jinak než s upletenou pomlázkou v ruce. Vyměňte ji za sklenku dobrého vína a vyrazte do vinného sklípku. Ty moravské budou správnou volbou. Můžete ochutnat několik druhů vín, dobrého jídla a užít si tak Velikonoce za doprovodu cimbálovky. Podle nás ideálně strávené svátky. 

Velikonoční trhy

Sázkou na jistotu pak budou velikonoční trhy, které mají dlouholetou tradici na několika místech České republiky. Na trzích seženete velké množství tradičních velikonočních dekorací jakou jsou malované kraslice, pomlázky, věnečky nebo různé druhy keramiky. Pokud nepatříte mezi fanoušky domácího pečení, seženete zde také velikonoční mazance, beránky nebo jidáše. Pro děti jsou pak připraveny dětské dílničky, ve kterých si mohou vyrobit jednoduché velikonoční dekorace

Recepty na mazanec, beránka i tipy na to, jak na Velikonoce obarvit vajíčka se dočtete ZDE >>>

Autor: red
1080p 720p 360p
DesktopMobile