Kam na Velikonoce: Tipy kam o Velikonocích vyrazit? Na trhy nebo výlet | Pro ženy | Blesk.cz
Čtvrtek 1. říjen 2020
Svátek slaví Igor, zítra Olívie
Oblačno, déšť 15°C

Kam na Velikonoce: Vyrazte za sněhem nebo na velikonoční jarmark

10. prosince 2017 | 15:36

Na Velikonoce se řada lidí těší nejen kvůli příchodu jara a hezkého počasí, ale i pro několik dnů volna. Státním svátkem je jak Velký pátek, tak i Velikonoční pondělíVyužijte proto tyto dny volna a vyrazte s rodinou na hory nebo na velikonoční trhy. 

Kvůli koronaviru bohužel letos zůstaneme na Velikonoce doma. Aktuální situace sledujte zde.

Proč nevyužít čtyři dny velikonočního volna a nevyrazit s rodinou někam na výlet? Spolu s Velikonocemi každý rok přichází také mnoho akcí, které můžete navštívit a strávit tak příjemné odpoledne, den nebo víkend. 

Velikonoce na horách

Co takhle strávit Velikonoce na horách? Máte totiž poslední šanci užít si sníh. Jeďte naposledy provětrat lyže, které pak schováte zase na delší dobu do sklepa. Jestli si chcete ještě na jaře užít dlouhé sjezdovky a dostatek sněhu, vypravte se do Alp - třeba do francouzského Val Thorens, které je nejvýše položeným lyžařským střediskem v Evropě. Lyžařská sezona tu končí až na začátku května!

Místo pomlázky víno

Velikonoce se dají slavit taky jinak než s upletenou pomlázkou v ruce. Vyměňte ji za sklenku dobrého vína a vyrazte do vinného sklípku. Ty moravské budou správnou volbou. Můžete ochutnat několik druhů vín, dobrého jídla a užít si tak Velikonoce za doprovodu cimbálovky. Podle nás ideálně strávené svátky. 

Velikonoční trhy

Sázkou na jistotu pak budou velikonoční trhy, které mají dlouholetou tradici na několika místech České republiky. Na trzích seženete velké množství tradičních velikonočních dekorací jakou jsou malované kraslice, pomlázky, věnečky nebo různé druhy keramiky. Pokud nepatříte mezi fanoušky domácího pečení, seženete zde také velikonoční mazance, beránky nebo jidáše. Pro děti jsou pak připraveny dětské dílničky, ve kterých si mohou vyrobit jednoduché velikonoční dekorace.

Kam na velikonoční trhy? Jejich přehled najdete ZDE >>>

Autor: red

Velikonoce

Termín Výpočet data Pašijový týden Velikonoční recepty Zvyky a tradice Velikonoce ve světě Kam na Velikonoce

V našem velikonočním speciálu najdete vše, co hledáte. Víme, kdy budou velikonoční prázdniny i jak budou mít otevřeno v obchodech.  Řekneme vám, jak uplést pomlázku, vyfouknout a obarvit vejce, vyrobit velikonočního zajíčka. Poradíme vám, jak připravit nejlepšího beránka, mazanec nebo nádivku, a dáme vám spoustu receptů z vajec. S námi si Velikonoce užijete!