Velikonoční beránek - nejlepší recept | Pro ženy | Blesk.cz

Nejlepší recept na velikonočního beránka: Vláčný tvarohový, piškotový i biskupský

Nejlepší recept na velikonočního beránka
VIDEO: Adam Balažovič/BPŽ
7. dubna 2020 | 06:00

Tradiční velikonoční beránek nesmí chybět na žádné tabuli. Pokud nemáte svůj osvědčený recept, vyzkoušejte jeden z těchto. Báječné jsou všechny, záleží tedy jen na vás, jakému těstu dáváte přednost. Získá si vás tvarohový, biskupský nebo beránek z piškotového těsta?

Velikonočního beránka můžete péct prakticky z jakéhokoliv těsta. Důležité je hlavně mít formu ve tvaru beránka. Pokud si ale potrpíte na beránka, který je křehký a vláčný, pak byste měli rozhodně vyzkoušet beránka z tvarohového těsta.

Další velikonoční beránek, kterého byste měli vyzkoušet, je beránek z vláčného těsta. Základem je ušlehat bílky do perfektního sněhu a opatrně ho vmíchat do těsta, aby bylo krásně nadýchané.

Není nad velikonočního beránka z biskupského těsta. Obzvlášť pokud ho na závěr polijete čokoládou. Kandované ovoce si v tomto beránkovi zamilujete, stejně jako tento snadný hrníčkový recept.

Tradičním receptem je také velikonoční beránek z piškotového těsta. Je lehké, nadýchané a nejlépe chutná, když ho na závěr jen poprášíte moučkovým cukrem.

Recepty na mazanec, beránka i tipy na to, jak na Velikonoce obarvit vajíčka, najdete ZDE >>>

 

Náš tip: Spoustu velikonoční inspirace, skvělé recepty, návody na dekorace, to vše najdete ve speciálu Blesku pro ženy Veselé Velikonoce, který si můžete právě teď koupit na novinových stáncích. Nebo si ho můžete objednat v tištěné či elektronické podobě v našem iKiosku ZDE.

Velikonoce

Termín Výpočet data Pašijový týden Velikonoční recepty Zvyky a tradice Velikonoce ve světě Kam na Velikonoce

V našem velikonočním speciálu najdete vše, co hledáte. Víme, kdy budou velikonoční prázdniny i jak budou mít otevřeno v obchodech.  Řekneme vám, jak uplést pomlázku, vyfouknout a obarvit vejce, vyrobit velikonočního zajíčka. Poradíme vám, jak připravit nejlepšího beránka, mazanec nebo nádivku, a dáme vám spoustu receptů z vajec. S námi si Velikonoce užijete!