Velikonoční beránek - nejlepší recept | Pro ženy | Blesk.cz

Nejlepší recept na velikonočního beránka: Vláčný tvarohový, piškotový i biskupský

Nejlepší recept na velikonočního beránka
VIDEO: Adam Balažovič/BPŽ
20. března 2018 | 06:00

Tradiční velikonoční beránek nesmí chybět na žádné tabuli. Pokud nemáte svůj osvědčený recept, vyzkoušejte jeden z těchto. Báječné jsou všechny, záleží tedy jen na vás, jakému těstu dáváte přednost. Získá si vás tvarohový, biskupský nebo beránek z piškotového těsta?

Velikonočního beránka můžete péct prakticky z jakéhokoliv těsta. Důležité je hlavně mít formu ve tvaru beránka. Pokud si ale potrpíte na beránka, který je křehký a vláčný, pak byste měli rozhodně vyzkoušet beránka z tvarohového těsta.

Další velikonoční beránek, kterého byste měli vyzkoušet, je beránek z vláčného těsta. Základem je ušlehat bílky do perfektního sněhu a opatrně ho vmíchat do těsta, aby bylo krásně nadýchané.

Není nad velikonočního beránka z biskupského těsta. Obzvlášť pokud ho na závěr polijete čokoládou. Kandované ovoce si v tomto beránkovi zamilujete, stejně jako tento snadný hrníčkový recept.

Tradičním receptem je také velikonoční beránek z piškotového těsta. Je lehké, nadýchané a nejlépe chutná, když ho na závěr jen poprášíte moučkovým cukrem.

Recepty na mazanec, beránka i tipy na to, jak na Velikonoce obarvit vajíčka, najdete ZDE >>>

Velikonoce

Termín Výpočet data Pašijový týden Velikonoční recepty Zvyky a tradice Velikonoce ve světě Kam na Velikonoce

V našem velikonočním speciálu najdete vše, co hledáte. Víme, kdy budou velikonoční prázdniny i jak budou mít otevřeno v obchodech.  Řekneme vám, jak uplést pomlázku, vyfouknout a obarvit vejce, vyrobit velikonočního zajíčka. Poradíme vám, jak připravit nejlepšího beránka, mazanec nebo nádivku, a dáme vám spoustu receptů z vajec. S námi si Velikonoce užijete!