Velikonoční nádivka - nejlepší recepty | Pro ženy | Blesk.cz

Nejlepší velikonoční nádivka: S uzeným, kopřivami i s houbami

VIDEO: Adam Balažovič
9. dubna 2020 | 06:00

Nejlepší příloha k pečínce je jednoznačně nádivka. K Velikonocům zkrátka patří a pochutná si na ní vždy celá rodina. Pokud jste ji ještě nikdy nedělali, nezoufejte. S naším receptem ji zvládnete levou zadní a budete se olizovat ještě dlouho po Velikonocích. 

Naprostou klasikou je velikonoční nádivka s uzeným masem. Tady nemůžete šlápnout vedle. Můžete jí naplnit kuře a upéct vše dohromady, ale skvěle chutná i jen tak, dokřupava upečená v pekáčku.

Věděli jste, že velikonoční nádivce se říká také velikonoční hlavička? To je ale jediný rozdíl. Jinak jde zase o dobrotu z rohlíků, vajec, uzeného masa a jarních bylinek. Vyzkoušíte ji podle tohohle receptu?

Velikonoční nádivka s čerstvými kopřivami je tradiční klasikou, která by neměla chybět na velikonoční tabuli. Pokud kopřivy neseženete, nahraďte je čerstvou petrželovou natí nebo pažitkou. I tak bude skvělá.

Dali byste si velikonoční nádivku, ale nemáte v oblibě uzené maso nebo si prostě jen chcete upéct bezmasou variantu? Máme pro vás hned dva recepty! Velikonoční nádivka s houbami si vás jistě získá, stejně jako špenátová nádivka, kterou je nejlepší servírovat na Zelený čtvrtek.

Recepty na mazanec, beránka i tipy na to, jak na Velikonoce obarvit vajíčka, najdete ZDE >>>

Náš tip: Spoustu velikonoční inspirace, skvělé recepty, návody na dekorace, to vše najdete ve speciálu Blesku pro ženy Veselé Velikonoce, který si můžete právě teď koupit na novinových stáncích. Nebo si ho můžete objednat v tištěné či elektronické podobě v našem iKiosku ZDE.

Autor: red

Velikonoce

Termín Výpočet data Pašijový týden Velikonoční recepty Zvyky a tradice Velikonoce ve světě Kam na Velikonoce

V našem velikonočním speciálu najdete vše, co hledáte. Víme, kdy budou velikonoční prázdniny i jak budou mít otevřeno v obchodech.  Řekneme vám, jak uplést pomlázku, vyfouknout a obarvit vejce, vyrobit velikonočního zajíčka. Poradíme vám, jak připravit nejlepšího beránka, mazanec nebo nádivku, a dáme vám spoustu receptů z vajec. S námi si Velikonoce užijete!