Velikonoční zajíc - návod: Vyrobte si ho ze starých ponožek jako dekoraci | Pro ženy | Blesk.cz

Snadné velikonoční dekorace: Vyrobte si velikonočního zajíčka z ponožky!

29. března 2020 | 06:00

K Velikonocům patří jednoznačně veselá jarní výzdoba. Fantazii se meze nekladou, a vy si tak můžete vyrobit velikonoční dekoraci hravě v pohodlí domova a nemusíte za ni utrácet hromadu peněz. Co si takhle vyrobit zajíčka z ponožky? Je to jednoduché, a navíc neskutečně roztomilé!

Určitě doma najdete jednu ponožku, kterou už nejspíš na nic nevyužijete, a proto z ní můžete vytvořit roztomilého velikonočního zajíčka. Vyberte si nějakou jednobarevnou, nejlépe ve veselých jarních nebo přírodních barvách. Dále budete potřebovat rýži. Pokud ji doma zrovna nemáte, můžete použít například čočku.

Ke svému tvoření ještě potřebujete nůžky, provázky a nějaké maličkosti, kterými svého zajíčka na závěr dozdobíte. Nemusíte se bát, nezabere vám to mnoho času a díky videu zvládnete výrobu zajíčka levou zadní. Požádejte své děti o pomoc, a užijte si tak příjemně strávený čas. Zajíček je vhodným dárkem jak pro dospělé, tak pro malé děti, kterým nechcete například dávat nezdravé sladkosti.

Zajíček jako symbol Velikonoc

Zajíček, neboli takzvaný "ostrházi", pochází z Německa a k nám se dostal počátkem 20. století. Zajíc je symbolem plodnosti, života a štěstí. Velikonočního zajíčka najdeme v Bibli, kde symbolizoval vše chudé, skromné a pokorné. Býval znázorňován jako bílý zajíc u nohou Panny Marie – symbol čistoty před tělesným pokušením.

Děti si velikonočního zajíčka oblíbily právě proto, že jim přináší v některých zemích vajíčka čokoládová. A proč právě zajíc? Tajné roznášení mu bylo přisuzováno z důvodu, že ho na jaře lidé často vídávali u obydlí, kde vyhledával potravu.

 

Autor: red

Velikonoce

Termín Výpočet data Pašijový týden Velikonoční recepty Zvyky a tradice Velikonoce ve světě Kam na Velikonoce

V našem velikonočním speciálu najdete vše, co hledáte. Víme, kdy budou velikonoční prázdniny i jak budou mít otevřeno v obchodech.  Řekneme vám, jak uplést pomlázku, vyfouknout a obarvit vejce, vyrobit velikonočního zajíčka. Poradíme vám, jak připravit nejlepšího beránka, mazanec nebo nádivku, a dáme vám spoustu receptů z vajec. S námi si Velikonoce užijete!