Snadné Velikonoční dekorace: Vyrobte si velikonočního zajíčka z ponožky!

720p 360p
15. prosince 2017 | 13:20

K Velikonocům patří jendoznačně veselá jarní výzdoba. Fantazii se meze nekladou a vy si tak můžete vyrobit velikonoční dekoraci hravě z pohodlí domova a nemusíte za ní utrácet hromadu peněz. Co si takhle vyrobit zajíčka z ponožky? Je to jednoduché a navíc neskutečně roztomilé!

Určitě doma najdete jednu ponožku, kterou už nejspíš na nic nevyužijete, a proto z ní můžete vytvořit roztomilého velikonočního zajíčka. Vyberte si nějakou jednobarevnou, nejlépe ve veselých jarních nebo přírodních barvách. Dále budete potřebovat rýži. Pokud ji doma zrovna nemáte, můžete použít například čočku.

Ke svému tvoření ještě potřebujete nůžky, provázky a nějaké maličkosti, kterými svého zajíčka na závěr dozdobíte. Nemusíte se bát, nezabere vám to mnoho času a díky videu zvládnete výrobu zajíčka levou zadní. Požádejte své děti o pomoc a užijte si tak příjemně strávený čas. Zajíček je vhodným dárkem jak pro dospělé, tak malé děti, kterým nechcete například dávat nezdravé sladkosti.

Zajíček jako symbol Velikonoc

Zajíček neboli takzvaný "ostrházi" pochází z Německa a k nám se dostal počátkem 20. století. Zajíc je symbolem plodnosti, života a štěstí. Velikonočního zajíčka najdeme v Bibli, kde symbolizoval vše chudé, skromné a pokorné. Býval znázorňován jako bílý zajíc u nohou Panny Marie - symbol čistoty nad tělesným pokušením.

Děti si velikonočního zajíčka oblíbily právě proto, že jim přináší v některých zemích vajíčka čokoládová. A proč právě zajíc? Tajné roznášení mu bylo přisuzováno z důvodu, že ho na jaře lidé často vídávali u obydlí, kde vyhledával potravu.

 

Autor: red
1080p 720p 360p
DesktopMobile