Tato jednoduchá dekorace je zároveň symbolem velikonočních svátků. Krásně ozdobí váš interiér a budete mít z něho radost jak vy, tak vaše děti. Zkuste naše dva postupy a pak se ještě inspirujte ve fotogalerii, kde je spousta dalších nápadů.
1. Origami zajíc
Na origami zajíčka budete potřebovat kousek barevného čtvercového listu v rozměrech 12cmx12cm a fix. Pak už jen záleží na tom, jak budete šikovní, ale věříme, že díky videu zvládnete výrobu levou zadní. Nezabere vám to mnoho času, a tak si jich můžete vytvořit hned několik a ozdobit jídelní stůl nebo ošatku s jarním osením.
2. Velikonoční zajíček z ruličky od toaletního papíru
Další jednoduchá velikonoční dekorace, kterou zvládnou vyrobit děti i samy. Potřebovat budete jen ruličky od toaletního papíru, barevný papír, lepidlo, nůžky a fixu nebo pastelku. Postupujte podle videa s Agátou Hanychovou.
2. Velikonoční zajíček z ponožky
Určitě doma najdete jednu ponožku, kterou už nejspíš na nic nevyužijete. Vyberte si nějakou jednobarevnou, nejlépe ve veselých jarních nebo přírodních barvách. Dále budete potřebovat rýži (můžete ji nahradit např. čočkou), nůžky, provázky a nějaké maličkosti, kterými svého zajíčka na závěr dozdobíte. Nemusíte se bát, nezabere vám to mnoho času a díky videu zvládnete výrobu zajíčka levou zadní.
Zajíček jako symbol Velikonoc
Víte, proč je zajíček symbolem Velikonoc? Zajíček neboli takzvaný "ostrházi" pochází z Německa a k nám se dostal počátkem 20. století. Zajíc je symbolem plodnosti, života a štěstí. Velikonočního zajíčka najdeme také v Bibli, kde symbolizoval vše chudé, skromné a pokorné. Býval znázorňován jako bílý zajíc u nohou Panny Marie - symbol čistoty nad tělesným pokušením.
Děti si velikonočního zajíčka oblíbily právě proto, že jim přináší v některých zemích vajíčka čokoládová. A proč právě zajíc? Tajné roznášení mu bylo přisuzováno z důvodu, že ho na jaře lidé často vídávali u obydlí, kde vyhledával potravu.