Velikonoční zajíc - šablona: Vyrobte si ho z papíru nebo ze sena jako dekoraci | Pro ženy | Blesk.cz

Velikonoční zajíček z papíru: Hravě ho zvládne vyrobit i malé dítě

Velikonoční zajíček z papíru: Hravě ho zvládne vyrobit i malé dítě
VIDEO: www.youtube.com/DIY: Origami Rabbit - Easy Paper Craft
19. prosince 2017 | 14:51

Chcete si vyrobit originální velikonoční dekoraci, která vás nebude stát mnoho úsilí ani hromadu peněz? Co takhle velikonoční origami zajíček, který je zároveň symbolem těchto svátků. Krásně ozdobí váš stůl a budete mít z něho radost jak vy, tak vaše děti. 

A co k tomu budete potřebovat? Kousek barevného čtvercového listu v rozměrech 12cmx12cm a fix. Jednoduché, že? Pak už jen záleží na tom, jak budete šikovní, ale věříme, že díky videu výrobu papírového zajíčka zvládnete levou zadní. Nezabere vám to mnoho času, a tak si jich můžete vytvořit hned několik a ozdobit tak jídelní stůl nebo ošatku s jarním osením. 

Zajíček jako symbol Velikonoc

Víte, proč je zajíček symbolem Velikonoc? Zajíček neboli takzvaný "ostrházi" pochází z Německa a k nám se dostal počátkem 20. století. Zajíc je symbolem plodnosti, života a štěstí. Velikonočního zajíčka najdeme také v Bibli, kde symbolizoval vše chudé, skromné a pokorné. Býval znázorňován jako bílý zajíc u nohou Panny Marie - symbol čistoty nad tělesným pokušením.

Děti si velikonočního zajíčka oblíbily právě proto, že jim přináší v některých zemích vajíčka čokoládová. A proč právě zajíc? Tajné roznášení mu bylo přisuzováno z důvodu, že ho na jaře lidé často vídávali u obydlí, kde vyhledával potravu.Autor: red

Velikonoce

Termín Výpočet data Pašijový týden Velikonoční recepty Zvyky a tradice Velikonoce ve světě Kam na Velikonoce

V našem velikonočním speciálu najdete vše, co hledáte. Víme, kdy budou velikonoční prázdniny i jak budou mít otevřeno v obchodech.  Řekneme vám, jak uplést pomlázku, vyfouknout a obarvit vejce, vyrobit velikonočního zajíčka. Poradíme vám, jak připravit nejlepšího beránka, mazanec nebo nádivku, a dáme vám spoustu receptů z vajec. S námi si Velikonoce užijete!