Pondělí 27. května 2024
Svátek slaví Valdemar, zítra Vilém
Oblačno, bouřka 23°C

Hledání vajíček a další velikonoční hry. Jak zabavit děti na zahradě i doma?

31. ledna 2024 | 06:00

Velikonoce jsou svátky radosti a veselí. K nim proto také patří zábavné hry, u kterých se pobaví jak vaše děti, tak i vy sami. Které z nich patří mezi nejoblíbenější a letos byste je měli určitě vyzkoušet? 

Běh s vejcem

Vše, co na tuto hru potřebujete je lžíce a velikonoční vejce. Jedná se o zábavnou hru, kterou hrají všichni bez rozdílu věku. Každý si postaví vejce na lžíci, všichni hráči si stoupnou vedle sebe do řady a na povel vyběhnou. Lžíce se smí držet pouze jednou rukou a při běhu se vejce nesmí nijak přidržovat. Ten, kdo přiběhne s vejcem na lžíci první do cíle, vyhrál. Je jen na vás, jestli použijete vejce syrové, natvrdo, nebo vyfouknutou kraslici.

Hledání vajíček 

Jedna z nejoblíbenějších velikonočních her, která je typická pro Velikonoce v USA, Anglii nebo Německu, ale hraje se i u nás. Existuje mnoho variant, jak tuto hru hrát. Místo pouhého hledání velikonočních vajíček, může každý hráč hledat jen vejce konkrétní barvy. Předem je ale potřeba zajistit, aby byl od každé barvy stejný počet vajec.

Tento způsob hry je zábavnější a každý hráč se může ujistit, kolik vajec mu ještě zbývá najít. Sestavte dva týmy, které hledají určitou barvu. Kdo všechny najde první, vyhrává. Soutěž můžete rozdělit také na jednotlivce, a to tak, že každému dítěti dáte seznam toho, co má nalézt - jednoho čokoládového zajíce, jedno kuřátko, piškotového beránka. Fantazii se meze nekladou a uvidíte, jak se všichni parádně pobaví na čerstvém vzduchu!

Foukání vajíček 

K této hře potřebujete vyfouknutá nebo plastová vejce a brčko. Úkolem je pomocí foukání do brčka dostat vejce od startu přes hrací pole až k cíli. Hraje se nejlépe na hladké ploše. Možná se vám to zdá jednoduché, ale ve skutečnosti je to ještě složitější, než se zdá. Díky nepravidelnému tvaru se a vajíčka můžou kutálet po celé ploše a vy tak můžete zažít opravdu vtipné momenty. 

Kreativní tvoření 

S dětmi můžeme vyrábět papírová kuřátka, beránky nebo zajíčky. K tomu budete potřebovat barevné papíry, lepidlo, nůžky, ruličky toaletního papíru anebo pár kuchyňských utěrek. Dále například vatu a barevné fixy. Každá postavička pak může představovat člena rodiny a s dětmi můžete vymyslet zábavný příběh, který pak odehrajete ostatním členům rodiny a ti budou hádat, která postavička je maminka, tatínek nebo sourozenec. S dětmi se také můžete pustit do barvení velikonočních kraslic. Nechte pracovat jejich fantazii a sami uvidíte, jak povedené kousky vzniknou.

TIP NA VIDEO: Tři jednoduché a vtipné tipy na velikonoční dekoraci.

Autor: red

Velikonoce

Termín Výpočet data Pašijový týden Velikonoční recepty Zvyky a tradice Velikonoce ve světě Kam na Velikonoce

V našem velikonočním speciálu najdete vše, co hledáte. Víme, kdy budou velikonoční prázdniny i jak budou mít otevřeno v obchodech.  Řekneme vám, jak uplést pomlázku, vyfouknout a obarvit vejce, vyrobit velikonočního zajíčka. Poradíme vám, jak připravit nejlepšího beránka, mazanec nebo nádivku, a dáme vám spoustu receptů z vajec. S námi si Velikonoce užijete!