10 signálů, že máte potíže s hormony: Poznáte to na očích i na váze!

 • Problém s hormony poznáte i podle vypouklých očí.
  9. října 2016 | 06:00

  Začala jste v poslední době bezdůvodně přibírat na váze nebo jste stále podrážděná? Možná není něco v pořádku s vašimi hormony, a proto byste neměla odkládat návštěvu lékaře. Co všechno rozhozenou hormonální rovnováhu signalizuje?

 • Nervozita a podráždění

  ...
  Hormonální nerovnováhu prakticky vždy signalizuje podrážděnost, psychická nepohoda a nervozita. Běžné jsou mírné deprese a stavy melancholie, kdy vás rozpláče a rozesmutní kdejaká maličkost. Je to podobné jako pár dní před menstruací (jako tzv. premenstruační syndrom).
 • Potíže s vyprazdňováním

  .
  Hormony mají přímý vliv na metabolismus, a tedy i na vyprazdňování. Zpomalení látkové výměny může způsobovat častou zácpu a pocity plnosti. „Rozkývané“ hormony ale můžou způsobit i zrychlení metabolismu, a tedy průjmy a řídkou stolici. Takto se například projevují potíže se štítnou žlázou. Je potřeba se léčit.
 • Nechuť k sexu

  ...
  Změny v hormonální rovnováze mají vliv i na sexuální apetit a zájem o erotiku může poklesnout prakticky na nulu, ačkoli jste předtím v této oblasti neměla potíže. Občas se takto můžou projevit i problémy se slinivkou, která také ovlivňuje produkci hormonů v těle.
 • Nadměrný růst chloupků

  Prsa si žiletkou raději neholte.
  Nejdříve to může začít tím, že vám rychleji rostou chloupky v podpaží a na nohou a jsou také tmavší a silnější. Postupně se ale můžou objevovat i na neobvyklých místech – například na břiše, na obličeji nebo na prsou. Zjevně nemáte v pořádku hormony.
 • Výkyvy na váze

  ...
  Nevysvětlitelné změny hmotnosti směrem nahoru nebo dolů jsou také častým příznakem hormonální nerovnováhy a obvykle napovídají problémy se štítnou žlázou. I v tomto případě radíme co nejrychlejší návštěvu u lékaře, který navrhne další postup.
 • Časté gynekologické obtíže

  I časté záněty by pro vás mohli být signálem, že něco není v pořádku.
  Gynekologické problémy s opakovanými infekcemi často souvisejí s cukrovkou. I její příčinou jsou hormonální potíže, v tomto případě jde konkrétně o produkci hormonu inzulinu.
 • Silné pocení

  Někteří lidé trpí nadměrným pocením, neboli hyperhidrózou.
  Silné pocení a návaly horka zejména v noci rovněž nejčastěji poukazují na hormonální potíže. Často se objevují před nástupem menopauzy a v období klimakteria. Je vhodné nechat si vyšetřit hladinu hormonů u lékaře.
 • Vypoulené oči

  Otoky víček můžou být skutečně nepříjemné. Příčin je hned několik. Proto je důležité včas odhalit viníka.
  Oči někdy jakoby vystupují z důlků v případě špatně fungující štítné žlázy, a tudíž i hormonů, za jejichž produkci je štítná žláza odpovědná. Vypoulené oči má na svědomí tzv. Basedowova nemoc, která provází zvýšenou činnost "štítovky".
 • Tuk na břiše

  Masáž bříška pomůže k lepšímu trávení. Musíte ale pohyb provádět ve směru hodinových ručiček!
  Tuk na břiše nemusí být jen známkou blížícího se přechodu, ale i hormonální nerovnováhy dlouho před ním. Tento problém se někdy objeví i v případě cyst na vaječnících – tato diagnóza také negativně ovlivňuje hormonální činnost.
 • Časté močení

  Žena je schopna zadržovat moč v průměru 3-6 hodin. Nikdy by však neměla cítit bolest.
  Časté močení může být způsobené zvýšeným množstvím hormonů v nadledvinkách. V případě, že tento problém není včas diagnostikovaný a léčený, může časem přerůst až v inkontinenci.

Autor: rie
Diskuse ke článku
.
1080p 720p 360p
DesktopMobile