Čtvrtek 30. května 2024
Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila
Oblačno 21°C

Slatinné lázně: Kam jet, když vás bolí záda nebo jste se namohli při sportu? Tipy z celé ČR

22. března 2019 | 14:12

Bolí vás záda, kolena nebo třeba kyčle? Namohli jste si při sportu achilovku, loket nebo jiné problémové místo a nemůžete se zbavit bolesti? Na tyto a podobné potíže vám pomůže léčebná slatina. Na procedury z blahodárného bahna se specializuje mnoho českých lázní a my vám poradíme, kam se vypravit.

Slatina se nejčastěji používá na koupele, zábaly a obklady. Je doslova nabitá minerály a dalšími prospěšnými látkami, které se přes kůži uvolňují dál do těla a působí protizánětlivě. Velkou výhodou léčivého bahna je, že dokáže velmi dobře udržet teplo – mnohem lépe než např. voda – a díky tomu dojde k intenzivnímu prohřátí a prokrvení tkání. Během procedury se uvolní svaly a bolest se zmírní nebo úplně zmizí.

Léčivé bahno na bolest zad i gynekologické potíže

Tento přírodní zázrak se používá se nejen na záda, artrózu, regeneraci po operacích nebo různá přetížení způsobené sportem. Pomáhá i při gynekologických potížích a neplodnosti. Slatina se dá totiž aplikovat i formou tamponu nebo zábalu v podobě kalhotek a díky tomu působí přímo na ženské orgány.

Slatinné lázně jsou po celé ČR - vyberte si z našich tipů

Lázně, které při léčbě i ve wellness používají slatinu, najdete po celém Česku. Níže si vyberte, kam se chcete vypravit. Po rozkliknutí se dozvíte, co dalšího slatinné lázně, které jste si zvolili, nabízí.

Autor: taj

Lázně a wellness

Lázně v ČR Nárok na lázně Kolik stojí lázně Wellness pobyty

Ve speciálu lázně a wellness najdete vše, co hledáte. Co zajímavého nabízí Karlovy VaryMariánskéFrantiškovy nebo Konstantinovy LázněTřeboňLuhačovicePoděbradyLibverdaMšené nebo třeba Toušeň? Víte, kdy máte nárok na lázně, pokud jste např. po operaci kolene, máte astmaartrózu nebo cukrovku? Chcete relaxovat? Našli jsme to nejlepší wellness pro ženypáry i seniory. Projděte si naše tipy na wellness v ČR i na Slovensku.

Video se připravuje ...