Pátek 1. března 2024
Svátek slaví Bedřich, zítra Anežka
Oblačno 11°C

Lázně: Kdo má nárok, jak zažádat a budete něco doplácet? Praktický manuál pro vás!

30. ledna 2019 | 08:54

Jste nemocní a chtěli byste se zotavit v lázních? Máme pro vás spoustu praktických informací. Řekneme vám, kdy máte nárok na to, aby vám léčebný pobyt proplatila pojišťovna. Poradíme, jak o lázně zažádat. A dozvíte se, na kolik vás procedury přijdou v případě, že vám je pojišťovna neschválí a vy se rozhodnete, že si vše zaplatíte sami.

Nárok na lázeňskou léčbu: Kdy ano, kdy ne?

Bolí vás záda, kyčle nebo kolena a chtěli byste, aby vám váš lékař předepsal lázně? Poradíme vám, jak postupovat, v jakém případě vás pobyt v lázních nebude stát ani korunu a kdy si budete muset připlatit. Na co máte vlastně nárok?

Lázně a ceny: Co když půjde pobyt z vaší kapsy?

Chtěli byste si dopřát lázně, pojišťovna vám ale léčebný pobyt neschválila a nezbývá, než sáhnout do vlastní peněženky? Řekneme vám, na kolik vás lázeňský pobyt přijde, na čem můžete ušetřit a na čem se naopak šetřit nevyplatí.

Nárok na lázně podle diagnózy

Jste po operaci, trápí vás astma, artróza nebo třeba žlučník, máte ženské problémy? Podívali jsme se na diagnózy, s nimiž lidé často žádají o lázně, a zjistili jsme pro vás, jaká je šance léčebný pobyt získat.

Astma

Bojujete s astmatem? Zkuste si zažádat o lázně. Řekneme vám, za jakých podmínek máte na pobyt nárok, zda budete něco doplácet a jak vlastně o lázně zažádat.

Slepé střevo

Jste po operaci slepáku, chtěli byste se zotavit v lázních a řešíte, jestli vám pobyt proplatí pojišťovna? Řekneme vám, jak to je.

Operace kolene

Jste po operaci kolene a nejste si jistí, zda máte nárok na lázně? Řekneme vám, v jakém případě vám lázně přiklepnou, zda si budete muset něco připlatit a jak o léčebný pobyt vlastně zažádat.

Artróza

Trápí vás artróza a nejste si jistí, zda máte nárok na léčbu v lázních? Řekneme vám, v jakém případě vám lázně přiklepnou, zda si budete muset něco připlatit, a jak o léčebný pobyt vlastně zažádat.

Žlučník

Jste po operaci žlučníku nebo žlučových cest a nejste si jistí, zda vám pojišťovna schválí lázně? Řekneme vám, v jakém případě vám lázně přiklepnou, zda si budete muset něco připlatit a jak o léčebný pobyt vlastně zažádat.

Bypass

Jste po operaci bypassu a nejste si jistí, zda máte nárok na lázně? Řekneme vám to a přidáme i spoustu dalších praktických informací – třeba to, jak o léčebný pobyt vlastně zažádat.


Cukrovka

Trpíte cukrovkou a nejste si jistí, zda vám pojišťovna proplatí lázně? Řekneme vám, v jakém případě vám lázně přiklepnou, zda si budete muset něco připlatit, a jak o léčebný pobyt vlastně zažádat.


Rakovina

Prošli jste si tímto náročným onemocněním a nejste si jistí, jestli máte nárok na lázně? Řekneme vám, v jakém případě vám lázně přiklepnou, zda si budete muset něco připlatit a jak o léčebný pobyt vlastně zažádat.


Další diagnózy připravujeme.

Autor: taj

Lázně a wellness

Lázně v ČR Nárok na lázně Kolik stojí lázně Wellness pobyty

Ve speciálu lázně a wellness najdete vše, co hledáte. Co zajímavého nabízí Karlovy VaryMariánskéFrantiškovy nebo Konstantinovy LázněTřeboňLuhačovicePoděbradyLibverdaMšené nebo třeba Toušeň? Víte, kdy máte nárok na lázně, pokud jste např. po operaci kolene, máte astmaartrózu nebo cukrovku? Chcete relaxovat? Našli jsme to nejlepší wellness pro ženypáry i seniory. Projděte si naše tipy na wellness v ČR i na Slovensku.

Video se připravuje ...