Úterý 23. dubna 2024
Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří
Oblačno 7°C

Mariánské Lázně: Unikátní prameny, římské spa a lyžování u kolonády

1. října 2019 | 14:09

Mariánské Lázně jsou obdařeny unikátními léčivými prameny a krásnou architekturou. Město je zasazené do údolí Slavkovského lesa v západních Čechách, takže po procedurách máte spoustu možností, kam na výlet. A v zimě si tu můžete jen pár kroků od kolonády zalyžovat.

Za léčbou do Mariánských Lázní vyrážejí například pacienti s nemocemi pohybového aparátu, dýchacího ústrojí, ledvin, močových cest i gynekologickými potížemi.

Procedury: Léčivá voda, oxid uhličitý a slatina

Základem léčby je zdejší léčivá voda. Minerální prameny v Mariánských Lázních se totiž chlubí jednou zajímavostí – mají rozmanité chemické složení, což je nejen geologickou zvláštností, ale i světovou raritou. Díky této pestrosti se tu mohou pitné kúry a uhličité koupele ordinovat na široké spektrum nemocí. Dalším místním přírodním zdrojem je léčebný oxid uhličitý, slatina a rašelina, která se používá například na zábaly.

Římské lázně: Hodně stylové wellness

Kromě tradičních terapií je lákavá i široká nabídka různých wellness programů. Výborným místem pro odpočinek jsou Římské lázně postavené na konci 19. století. V těchto spa vás na první pohled zaujme podloubí s velkými mramorovými sloupy a krásná malovaná klenba. Budete si tu připadat jako Kleopatra! Kromě stylového prostředí si tu samozřejmě vychutnáte moderní wellness - v lázních jsou dva bazény, vířivka, klasická sauna, parní lázeň, sanárium a Kneippova lázeň. Zajít tu můžete i na masáž, hydroterapii nebo třeba do salonu krásy.

Lyžování 400 metrů od kolonády

I po procedurách je v Mariánských Lázních co dělat. V zimě si můžete přímo ve městě zalyžovat. Pouhých 400 metrů od kolonády se totiž nachází uměle zasněžovaný skiareál se třemi sjezdovkami, dvěma vleky a kabinkovou lanovkou. Ta slouží i přes léto, kdy se můžete i s horským kolem nebo terénní koloběžkou nechat vyvést na kopec Krakonoš a užít si pohodový výlet zpět do města.

Další tipy na výlety v Mariánských Lázních a okolí najdete ve fotogalerii. 

Autor: red

Lázně a wellness

Lázně v ČR Nárok na lázně Kolik stojí lázně Wellness pobyty

Ve speciálu lázně a wellness najdete vše, co hledáte. Co zajímavého nabízí Karlovy VaryMariánskéFrantiškovy nebo Konstantinovy LázněTřeboňLuhačovicePoděbradyLibverdaMšené nebo třeba Toušeň? Víte, kdy máte nárok na lázně, pokud jste např. po operaci kolene, máte astmaartrózu nebo cukrovku? Chcete relaxovat? Našli jsme to nejlepší wellness pro ženypáry i seniory. Projděte si naše tipy na wellness v ČR i na Slovensku.

Video se připravuje ...