Pondělí 15. dubna 2024
Svátek slaví Anastázie, zítra Irena
Zataženo, déšť 16°C

Lázně na koleno: Kdy máte nárok na pobyt a budete něco doplácet?

28. ledna 2019 | 12:28

Jste po operaci kolene a nejste si jistí, zda máte nárok na lázně? Řekneme vám, v jakém případě vám lázně přiklepnou, zda si budete muset něco připlatit a jak o léčebný pobyt vlastně zažádat.

Ať už jste po artroskopické nebo klasické operaci kolene, anebo po výměně kloubu, o lázně se určitě zajímejte. „Váš lékař by měl posoudit, zda po zákroku potřebujete lázeňskou rehabilitační péči a na základě toho ji navrhnout,“ říká primářka lázní Bohdaneč Ljiljana Marič s tím, že pacienti po operaci mají většinou nárok na plně hrazený pobyt, který např. u endoprotézy může být až na 28 dní.

Jak získat poukaz do lázní?

Tím, že lázeňský pobyt navrhne váš ortoped, celý proces nekončí. Pokračujete u praktického lékaře, který vám na základě doporučení od specialisty vystaví návrh na lázeňskou léčbu. Nakonec přichází na řadu revizní lékař pojišťovny, který musí pobyt schválit. Podívejte se podrobněji, jak celý proces probíhá.

Rehabilitace kolene: Koupele, cvičení, protahování

A co vás v lázních po operaci kolene čeká? „Perličkové koupele, vířivka, cvičení v bazénu,“ říká primářka Marič. Také budete pod dohledem fyzioterapeuta posilovat slabé svaly a protahovat ty, které jsou zkrácené. K tlumení bolesti a k lepšímu prokrvení se pak používá např. elektroléčba, plynové injekce, parafínové zábaly a masáže.

Autor: taj

Lázně a wellness

Lázně v ČR Nárok na lázně Kolik stojí lázně Wellness pobyty

Ve speciálu lázně a wellness najdete vše, co hledáte. Co zajímavého nabízí Karlovy VaryMariánskéFrantiškovy nebo Konstantinovy LázněTřeboňLuhačovicePoděbradyLibverdaMšené nebo třeba Toušeň? Víte, kdy máte nárok na lázně, pokud jste např. po operaci kolene, máte astmaartrózu nebo cukrovku? Chcete relaxovat? Našli jsme to nejlepší wellness pro ženypáry i seniory. Projděte si naše tipy na wellness v ČR i na Slovensku.

Video se připravuje ...