Poděbrady: Lázně na srdce i hubnutí. Co všechno zažijete 30 minut od Prahy?

14. března 2019 | 06:00

Lázeňské město Poděbrady se nachází v rovinaté krajině polabské nížiny jen půl hodiny autem od Prahy.  Zabývají se tu léčbou kardiovaskulárních onemocnění a nechybí ani rozsáhlé wellness, kde můžete relaxovat, ale i hubnout. K tomu si zde zahrajete golf na moderním 18tijamkovém hřišti a zajezdíte na in-linech.

Za léčebnými procedurami sem přijíždějí pacienti, které trápí hlavně onemocnění srdce, léčí tu ale i cukrovku, obezitu, nebo pohybové ústrojí.

Balneoterapie a další procedury

K léčbě mimo jiné používají balneoterapie, tedy speciální koupele z místních léčivých pramenů uhličité minerální vody. Mezi další procedury patří masáže, zábaly (třeba z mořských řas nebo bahna z Mrtvého moře), a mnoho dalších. V lázních mají dispozici i solnou jeskyni, která má příznivý vliv na psychiku a zdraví dětí i dospělých.

Wellness pobyt na míru

Poděbrady jsou známé i díky bohaté nabídce wellness pobytů – ať už chcete jet jenom na víkend nebo si v lázních udělat dovolenou, určité máte z čeho vybírat. Pobyty tu mají nejen pro ženy, ale i muže, kteří si užijí třeba koupel nebo masáž se zajímavou přísadou – whisky!  A pokud byste si přesto nevybrali, jsou tu wellness pobyty na míru, které si můžete sami z relaxačních procedur sestavit.

Hubnutí a detoxikace

Za zmínku určitě stojí různé hubnoucí procedury. Nabízí tu terapii pro redukci tukové tkáně, detoxikační nebo zpevňující zábal.  K tomu se v lázních můžete věnovat sportům, které se doporučují právě při nadváze – zacvičit si v bazénu, projet se na bruslích na in-line trase vedoucí z Poděbrad do Nymburka, jezdit na kole. A taky si tu na 18ti jamkovém hřišti zahrajete golf.

Autor: red

Lázně a wellness

Lázně v ČR Nárok na lázně Kolik stojí lázně Wellness pobyty

Ve speciálu lázně a wellness najdete vše, co hledáte. Co zajímavého nabízí Karlovy VaryMariánskéFrantiškovy nebo Konstantinovy LázněTřeboňLuhačovicePoděbradyLibverdaMšené nebo třeba Toušeň? Víte, kdy máte nárok na lázně, pokud jste např. po operaci kolene, máte astmaartrózu nebo cukrovku? Chcete relaxovat? Našli jsme to nejlepší wellness pro ženypáry i seniory. Projděte si naše tipy na wellness v ČR i na Slovensku.