Úterý 23. dubna 2024
Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří
Oblačno 7°C

Lázně Mšené: Objevte léčebné konopí, rybařte, vylezte na horu Říp!

8. února 2019 | 06:00

Klidné městečko ukryté v údolí Mšenského potoka se rozprostírá necelých 40 km od Prahy a nadšení tu budete nejen z procedur, ale i nádherného prostředí. Sedm lázeňských pavilonů je obklopeno rozsáhlým lesoparkem, k tomu si zde můžete vychutnat panorama sopečného Českého středohoří s památnou horou Říp.

Ve Mšeném se zabývají především léčbou pohybového aparátu a nemocí nervů. Jako základ léčebných procedur tu používají především vlastní, velmi dobře hodnocenou slatinu. Ta je vhodná pro pacienty s obtížemi, jako je artróza a revma, s pooperačními stavy i nervovými onemocněními. Pro klienty tu mají více jak 100 procedur: tradiční i exoticky působící masáže, různé zábaly, koupele, elektroléčbu, magnetoterapii, ultrazvuk a mnoho dalších.

Vila Kyselka, Slovanka, Říp. Ubytování vás nadchne

V lázních na vás dýchne úžasná historická atmosféra. Nejstarší z několika lázeňských objektů, v nichž se můžete ubytovat, je pavilon Říp postavený v roce 1796, v němž je kromě pokojů i balneo provoz a chodí se sem i na další procedury. O rok mladší vila Slovanka vás zaujme svými prostornými balkony s výhledem do parku. A milovníkům secese se bude líbit půvabná vila Kyselka i pavilon Dvorana, kde je lázeňská restaurace. Všechny budovy jsou zrekonstruované, takže nepohodlí se obávat nemusíte.

Konopné procedury: Koupele, zábaly a masáže

Atraktivní zde mají určitě i wellness, kde si vyberete z mnoha různých balíčků. Zajímavostí je určitě pětidenní léčebný pobyt s konopím. Uvolněte se během konopných koupelí, zábalů a masáží a na vlastní kůži otestujte léčivou sílu této rostliny. Kromě procedur máte v lázních k dispozici i bazén, saunu a solárium a pořádně do těla si můžete dát v posilovně.

Tipy pro volný čas

Pokud na pobyt vyrážíte s partnerem, který je vášnivý rybář, bude nadšený. Ryby totiž může chytat v jednom z lázeňských rybníků přímo v areálu.  Tím ale aktivity pro volný čas nekončí. V lázních pravidelně pořádají taneční a hudební večery. Nebo se můžete vypravit na výlet. V okolí vystoupejte na známou horu Říp nebo zříceninu gotického hradu Hazmburk, jejíž silueta se dvěma věžemi je vidět na desítky kilometrů.

Co ještě dělat v lázních Mšené? Další tipy na výlety najdete ve fotogalerii.

Autor: red

Lázně a wellness

Lázně v ČR Nárok na lázně Kolik stojí lázně Wellness pobyty

Ve speciálu lázně a wellness najdete vše, co hledáte. Co zajímavého nabízí Karlovy VaryMariánskéFrantiškovy nebo Konstantinovy LázněTřeboňLuhačovicePoděbradyLibverdaMšené nebo třeba Toušeň? Víte, kdy máte nárok na lázně, pokud jste např. po operaci kolene, máte astmaartrózu nebo cukrovku? Chcete relaxovat? Našli jsme to nejlepší wellness pro ženypáry i seniory. Projděte si naše tipy na wellness v ČR i na Slovensku.

Video se připravuje ...