Neděle 14. dubna 2024
Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie
Oblačno 23°C

Františkovy Lázně nejen pro ty, co chtějí otěhotnět. Co všechno tam zažijete?

23. ledna 2019 | 08:34

Díky klasicistickým a empírovým stavbám, které obklopují kouzelné lesoparky, se Františkovy Lázně řadí mezi nejkrásnější v Evropě. Známým symbolem města je socha Františka, ke které se váže milá legenda. Ta říká, že každá žena, která se dotkne palce levé nohy sochy, otěhotní.

Pacientky, které sem kvůli neplodnosti přijíždí, se ale přeci jenom spoléhají na serioznější metody. Město v roce 1793 založil císař František I. jako první slatinné lázně na světě a právě sirnoželezitá slatina je základem mnoha zdejších procedur.

Slatina na neplodnost

Františkolázeňské léčivé bahno se pyšní vysokým podílem minerálních látek a zdraví prospěšných huminových kyselin a pomáhá ženám, které se neúspěšně pokouší o umělé oplodnění. Za slatinnými koupelemi a zábaly sem ovšem jezdí i pacienti s onemocněním srdce a cév, pohybového aparátu, nervového ústrojí, cukrovkou a kožními problémy.

Prameny a plynové lázně

Dalším přírodním léčivým zdrojem jsou minerální prameny, kterých je tu celkem dvacet a využívají se třeba na pitné kúry nebo koupele. Mimo vodních terapií zde mají i unikátní plynový pramen, nad kterým jsou vystaveny Plynové lázně s kolonádou – léčivý oxid uhličitý se používá například na plynové koupele, což je další procedura, která pomáhá pacientkám s gynekologickými potížemi.

Pivní lázně: Koupejte se a pijte!

Františkovy Lázně lákají také na širokou nabídku wellness. Příznivci piva ocení zdejší pivní lázně, kde si pohovíte ve vířivých kádích z dubu královského. Koupel se skládá z receptury založené na pivních kvasnicích, chmelu a rašelinovém extraktu.  Pivo si samozřejmě užijete nejen zevně, ale i vnitřně – konzumace je neomezená! Také si pochutnáte na domácím pivním chlebu.

Aquaforum pro vodomily, SOOS pro turisty

I kdybyste přijeli do lázní jen na víkend, musíte navštívit dvě místa: Aquaforum, což je největší a nejznámější vodní park českých lázní. Pokud chcete radši relaxovat na suchu, navštivte nedalekou rezervaci SOOS. Jde o rozlehlé rašeliniště a slatiniště s jezírky a minerálními plameny, které bývá přirovnáváno k měsíční krajině. Tímto působivým místem vás provede naučná stezka.

Více tipů na výlety v okolí Františkových Lázní najdete ve fotogalerii.

Autor: red

Lázně a wellness

Lázně v ČR Nárok na lázně Kolik stojí lázně Wellness pobyty

Ve speciálu lázně a wellness najdete vše, co hledáte. Co zajímavého nabízí Karlovy VaryMariánskéFrantiškovy nebo Konstantinovy LázněTřeboňLuhačovicePoděbradyLibverdaMšené nebo třeba Toušeň? Víte, kdy máte nárok na lázně, pokud jste např. po operaci kolene, máte astmaartrózu nebo cukrovku? Chcete relaxovat? Našli jsme to nejlepší wellness pro ženypáry i seniory. Projděte si naše tipy na wellness v ČR i na Slovensku.

Video se připravuje ...