Úterý 23. dubna 2024
Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří
Oblačno 7°C

Lázně Třeboň: Trápí vás bolest zápěstí? Objevte proceduru, která vám pomůže!

24. ledna 2019 | 08:41

Vyhlášené třeboňské lázně jsou zasazené do srdce jižních Čech a krásná krajina s rybníky je jako předurčená nejen k lázeňským pobytům, ale i pohodovým výletům. Zdejší specializací je léčba pohybového aparátu a mají tu i proceduru, která uleví přetíženému zápěstí. Právě to totiž lidi, kteří celý den prosedí u počítače, trápí čím dál tím častěji.

Do Třeboně jezdí pacienti s revmatem, bolestmi páteře, velkých i drobných kloubů, svalů apod. K léčbě se používá speciální slatina s vysokým obsahem minerálů, která se těží v okolí.

Aurora a Bertiny lázně: Objevte nový životní styl

Pobyt tu nabízejí ve dvou tradičních lázeňských domech – Aurora a Bertiny lázně. Mezi procedury patří zábaly, koupele, masáže, fyzioterapie, elektroterapie, plynové injekce, akupunktura a mnoho dalších.  Cílem léčby je nejen vlastní léčení. Lékaři a terapeuti vás povedou k tomu, abyste si během pobytu osvojili zásady zdravého životního stylu a naučili se zdravě jíst, správně cvičit apod.

Bolest ruky z myši? Pomůže speciální koupel

Pokud jde o procedury, najdete mezi nimi i takovou, která nadchne lidi pracující u počítače, a taky ty, kteří pořád něco ťukají do mobilu.  V Třeboni totiž nabízejí tzv. peloidokinezioterapii, která slouží k uvolnění drobných kloubů na rukách a zápěstí. Ruce si ponoříte do léčivé slatiny, která je zahřátá na 39 °C, a pod dohledem odborníka s nimi budete dělat různé rehabilitační cviky. Na končetiny tak působí teplo a blahodárné látky uvolňující se ze slatiny a k tomu jim ještě pomáháte tím správným cvičením.

Třeboňský kapr, pohodová cyklistika a památky

K výletu do Třeboně neodmyslitelně patří také ochutnávka třeboňského kapra a dalších kapřích specialit. Na své si přijdou nejen milovníci gastronomie, ale i cyklisté, kteří preferují rovinku. Okolí je protkané nenáročnými cyklotrasami, takže to tu na kole zvládnou i senioři. Za zmínku stojí také renesanční zámek, novogotická Schwarzenberská hrobka nebo akvárium Vratislavský dům. V nedaleké Deštné je Letecké muzeum, které kromě unikátních exponátů přibližuje i osudy československých letců.

Další tipy na výlety v Třeboni a okolí najdete ve fotogalerii.

Autor: red

Lázně a wellness

Lázně v ČR Nárok na lázně Kolik stojí lázně Wellness pobyty

Ve speciálu lázně a wellness najdete vše, co hledáte. Co zajímavého nabízí Karlovy VaryMariánskéFrantiškovy nebo Konstantinovy LázněTřeboňLuhačovicePoděbradyLibverdaMšené nebo třeba Toušeň? Víte, kdy máte nárok na lázně, pokud jste např. po operaci kolene, máte astmaartrózu nebo cukrovku? Chcete relaxovat? Našli jsme to nejlepší wellness pro ženypáry i seniory. Projděte si naše tipy na wellness v ČR i na Slovensku.

Video se připravuje ...