Středa 17. dubna 2024
Svátek slaví Rudolf, zítra Valérie
Oblačno, déšť 10°C

Lázně Bělohrad: Slatina vás prohřeje a uvolní ztuhlé svaly. Co vás tu ještě čeká?

22. ledna 2019 | 09:57

Lázně Bělohrad se nachází v krásné kotlině podhůří Krkonoš nedaleko Jičína.  Zaměřují se tu na onemocnění pohybového aparátu, k jehož léčbě používají místní slatinu, oblíbený je ale i wellness. Ten kombinuje tradici s exotickými postupy.

Tyto lázně dbají na kvalitu a opravdu se snaží, aby to nebyla jen slova. Mohou se pochlubit certifikátem kvality od Evropského svazu lázní, který se uděluje po náročné kontrole provozu a bělohradské lázně ho získaly dokonce jako první v Evropě.

Slatina uleví od bolesti

Do lázní přijíždějí pacienti, kteří se potýkají například s artrózou, revmatem, bolestí páteře nebo jsou po úrazech. Během lázeňské léčby hraje důležitou roli vysoce kvalitní slatina, která se těží v okolí, a kterou tu používají ve formě koupelí, zábalů a obkladů. Toto léčivé bahno dokáže udržet teplo a díky tomu se při procedurách opravdu intenzivně prohřejete, prokrví se vám tkáně, uvolní svaly a zmírní bolest. Mezi další procedury patří např. vířivé, perličkové i uhličité koupele, masáže, lymfodrenáž, elektroléčba, mobilizační techniky nebo cvičení s fyzioterapeutem.

Teplý bazén a exotické wellness

Pokud jde o wellness, najdete tu i klasické i cizokrajné procedury, jako je třeba indická masáž hlavy teplým olejem, marocká parní lázeň nebo havajská masáž lomi lomi. Nadchne vás i bazén, který má stálou teplotu vody 32°C a výhled do zahrady. Těšit se můžete i na lázeňský park, kolonádu s netradiční zahradou a hudební pavilon, kde se konají koncerty.   

Kam jít, co ochutnat?

A co nabízí lázně kromě procedur? Zastánci sportu ocení množství turistický a cyklotras v okolí. Nejen milovníky pohádek potěší nedaleké město Jičín s jeho proslulým lesem Řáholcem. Na své si přijdou i chuťové buňky, v jičínském okrese můžete totiž ochutnat pravé hořické trubičky, miletínské modlitbičky a novopacké pivo.

Další inspiraci na výlety v okolí Lázně Bělohrad najdete ve fotogalerii. 

Autor: red

Lázně a wellness

Lázně v ČR Nárok na lázně Kolik stojí lázně Wellness pobyty

Ve speciálu lázně a wellness najdete vše, co hledáte. Co zajímavého nabízí Karlovy VaryMariánskéFrantiškovy nebo Konstantinovy LázněTřeboňLuhačovicePoděbradyLibverdaMšené nebo třeba Toušeň? Víte, kdy máte nárok na lázně, pokud jste např. po operaci kolene, máte astmaartrózu nebo cukrovku? Chcete relaxovat? Našli jsme to nejlepší wellness pro ženypáry i seniory. Projděte si naše tipy na wellness v ČR i na Slovensku.

Video se připravuje ...