Pátek 18. září 2020
Svátek slaví Kryštof, zítra Zita
Jasno 18°C

Velikonoční věnec: Jak si ho vyrobit doma krok za krokem

Velikonoční věnec: Podrobný návod krok za krokem
VIDEO: Adam Balažovič/BPŽ
3. dubna 2020 | 06:00

Velikonoce se pomalu, ale jistě blíží, a tak by vám doma neměla chybět veselá jarní výzdoba. Mezi nejoblíbenější dekorace patří velikonoční zajíčci, beránci nebo kuřátka, ale rozhodně by vám neměl doma chybět také věnec. Pokud jste ho ještě nikdy nevyráběli, nezoufejte. Díky našemu videu ho zvládnete levou zadní! 

 

 

Velikonoční výzdobu si často spojujeme s pestrými nebo pastelovými barvami, ale k těmto svátkům patří také barvy přírodní. K výrobě minimalistického velikonočního věnce budete potřebovat slaměný korpus, prázdné skořápky od vajíček, mech, kroucenou vrbu, březové větvičky a peříčka. Fantazii se meze nekladou, a pokud budete chtít na věnec ještě něco přidat, určitě to zkuste. 

Velikonoční věnce si můžete koupit, ale často bývá tato dekorace drahá a nemusí ani odpovídat vašim představám. Zkuste si ho letos vyrobit. Nezabere to mnoho času, a ještě ušetříte. Sami uvidíte, že z ručně vyrobeného věnce budete mít větší radost než z toho kupovaného. Jak na to? Podrobný návod najdete v našem videu!

Podívejte se na nejpovedenější velikonoční věnce:

Náš tip: Inspiraci na velikonoční dekorace, recepty na tradiční i moderní speciality kuchyně a spoustu dalších užitečných tipů i skvělých nápadů najdete také ve speciálním vydání Blesku pro ženy: Veselé Velikonoce! Koupit ho můžete na novinových stáncích. Nebo si ho můžete objednat v tištěné či elektronické podobě v našem iKiosku ZDE.

Speciál Blesku pro Ženy - Veselé Velikonoce

 

Autor: red

Velikonoce

Termín Výpočet data Pašijový týden Velikonoční recepty Zvyky a tradice Velikonoce ve světě Kam na Velikonoce

V našem velikonočním speciálu najdete vše, co hledáte. Víme, kdy budou velikonoční prázdniny i jak budou mít otevřeno v obchodech.  Řekneme vám, jak uplést pomlázku, vyfouknout a obarvit vejce, vyrobit velikonočního zajíčka. Poradíme vám, jak připravit nejlepšího beránka, mazanec nebo nádivku, a dáme vám spoustu receptů z vajec. S námi si Velikonoce užijete!