Pondělí 5. června 2023
Svátek slaví Dobroslav, zítra Norbert
Oblačno, déšť 21°C

Velikonoce 2025: Kdy je Velikonoční pondělí a velikonoční prázdniny

Velikonoce
1. ledna 2022 | 08:36

Velikonoce se slaví každý rok v jiný den, protože se jedná o jeden z mála pohyblivých svátků v roce. Na kdy připadnou v roce 2025 a kdy se mohou školáci těšit na velikonoční prázdniny?

V roce 2025 připadá Velikonoční neděle na 20. dubna. Školáci mají proto velikonoční prázdniny ve čtvrtek 17. dubna a na Velký pátek 18. dubna. Vellikonoční pondělí oslavíme 21. dubna 2022, takže do školy se děti vrátí až v úterý 22. dubna 2022. Pravoslavné Velikonoce jsou oproti těm klasickým  opožděny. Zpravidla o týden, ale někdy i více. V roce 2025 to ale neplatí a termín pravoslavných Velikonoc vyjde také na neděli 20. dubna.

Termín Velikonoc se dá přesně spočítat. Tento svátek oslavující jaro a vzkříšení Ježíše Krista připadá podle klasického kalendáře na první neděli po prvním jarním úplňku, tedy po úplňku, který nastane po 21. březnu. Pokud je úplněk v neděli, slaví se Velikonoce až neděli následující.

TIP NA VIDEO: Jak vypočítat termín Velikonoc?

Výpočet je poměrně složitý. Pokud vás zajímá, jak při něm přesně postupovat, pusťte si toto video. Celé vám to vysvětlí farář David Frýdl.

Autor: red

Velikonoce

Termín Výpočet data Pašijový týden Velikonoční recepty Zvyky a tradice Velikonoce ve světě Kam na Velikonoce

V našem velikonočním speciálu najdete vše, co hledáte. Víme, kdy budou velikonoční prázdniny i jak budou mít otevřeno v obchodech.  Řekneme vám, jak uplést pomlázku, vyfouknout a obarvit vejce, vyrobit velikonočního zajíčka. Poradíme vám, jak připravit nejlepšího beránka, mazanec nebo nádivku, a dáme vám spoustu receptů z vajec. S námi si Velikonoce užijete!

Video se připravuje ...