Pondělí 15. dubna 2024
Svátek slaví Anastázie, zítra Irena
Zataženo, déšť 16°C

Jak dlouho vydrží vejce natvrdo a jak poznat, že je zkažené?

Video se připravuje ...
Velikonoce a vejce natvrdo: Jak dlouho vydrží čerstvá a co z nich připravit?
VIDEO: Videoredakce ženských webů
11. dubna 2023 | 05:00

Jak dlouho vydrží vejce natvrdo a co s nimi určitě musíme udělat, když je obarvíme? Tyto a další otázky týkající se uvařených vajec nám zodpověděla specialistka na zdravotní prevenci a výživu Margit Slimáková.

Jak správně vajíčka uvařit, jsou vůbec vejce natvrdo zdravá a kolik jich můžeme najednou sníst? "Řeknu rovnou, vejce jsou naprosto skvělá superpotravina a natvrdo je jedna z možností, která je úplně v pořádku," říká Margit Slimáková.

Vajíčka natvrdo si klidně dopřejte

Kolik jich vlastně můžeme sníst?  "Takové to počítání vajíček, počítání cholesterolu, to už je za námi a je jenom určitá omezená skupina lidí, kterým se musí hlídat cholesterol ve stravě," podotýká expertka.

Po Velikonocích vždycky řešíme, co s množstvím vykoledovaných vajíček udělat. Margit Slimáková doporučuje vajíčkové pomazánky, kdy stačí vejce nakrájet na kostičky, přidat domácí majonézu nebo zakysanou smetanu či tvaroh, cibulku, hořčici, sůl, bylinky a cokoli, co máme rádi.

Jak dlouho vydrží uvařená vajíčka v lednici, jak ověřit, že jsou ještě v pořádku, a další tipy týkající se vajec natvrdo najdete ve videu.

 

 

 

Autor: red

Velikonoce

Termín Výpočet data Pašijový týden Velikonoční recepty Zvyky a tradice Velikonoce ve světě Kam na Velikonoce

V našem velikonočním speciálu najdete vše, co hledáte. Víme, kdy budou velikonoční prázdniny i jak budou mít otevřeno v obchodech.  Řekneme vám, jak uplést pomlázku, vyfouknout a obarvit vejce, vyrobit velikonočního zajíčka. Poradíme vám, jak připravit nejlepšího beránka, mazanec nebo nádivku, a dáme vám spoustu receptů z vajec. S námi si Velikonoce užijete!