Středa 4. října 2023
Svátek slaví František, zítra Eliška
Polojasno, déšť 26°C

Kate oslaví 38. narozeniny! A tohle jste o ní určitě nevěděli

 • Kate Middleton
  8. ledna 2020 | 06:00

  Rok se s rokem sešel a všemi milovaná Kate zítra oslaví 38. narozeniny. Celý svět, a hlavně britský národ, si získala svou skromností, laskavostí a milým vystupováním a díky svému osobitému stylu se stala vzorem pro mnoho žen. Přestože se o ní denně dovídáme mnoho informací, existuje pár věcí, které jste o ní určitě nevěděli. Které to jsou?

  Menší oslava proběhla už minulý víkend, kdy Kate a William pozvali pár svých nejbližších přátel do svého venkovského domu v Anmer Hall v Norfolku. Minulý rok však měla oslavy dvě. Jednu s přáteli a pak proběhl ještě narozeninový čaj v Kensingtonském paláci. Je tedy pravděpodobné, že letošní oslavy proběhnou ve stejném duchu. Připravily jsme pro vás ty nejzajímavější detaily z jejího života. Tohle jste určitě nevěděli!

 • Vyrůstala v Jordánsku

  Malá Kate se sestrou a otcem v Jordánsku.
  Autor: profimedia.cz

  Většina lidí si myslí, že Kate vyrůstala s celou svou rodinou na anglickém venkově. Není to tak úplně pravda. Když byly malé Kate dva roky, její tatínek Michael dostal pracovní nabídku v Jordánsku a celá rodina se tam téměř na tři roky odstěhovala. Předškolní období tak současná vévodkyně strávila na Blízkém východě.

 • Zpívala v kostelním sboru

  Kate uprostřed
  Autor: profimedia.cz

  Na střední škole byla Kate členkou kostelního sboru, který pravidelně vystupoval na školních akcích. Prozradila to, když v roce 2012 potkala houslistku Nicolu Benedetti a pochválila ji za skvělý soukromý koncert pro 120 lidí. Poté se jí zeptala, jestli byla nervózní. Profesionální hudebnice odpověděla, že je zvyklá hrát před dvěma tisíci lidmi, a tak se nervozita nedostavila. Kate na to odpověděla: "To znám, já zpívala ve školním kostelním sboru!"

 • Navrhla svůj vlastní náhrdelník

  Kate je talentovaná i pro navrhování šperků.
  Autor: profimedia.cz

  V roce 2006 pracovala Kate pro návrhářku šperků Claudii Bradby, která ji nechala navrhnout vlastní náhrdelník. Na dlouhém řetízku byl uprostřed stříbrný korálek, vedle růženín a z druhé strany perla. Tehdy se její první výtvor prodával za více než dva tisíce korun.

 • Měla vtipnou přezdívku

  Malá Kate, které přezdívali Pískle.
  Autor: profimedia.cz

  Na základní škole jí spolužáci a kamarádi dali přezdívku Squeak (v překladu Pískle). Kate tahle vtipná přezdívka nijak netrápila, a dokonce tak pojmenovala i svého prvního domácího mazlíčka – morče.

 • Udělala rekord ve skoku do výšky

  Kate byla talentovaná na sporty už jako malá holčička.
  Autor: profimedia.cz

  Že je Kate i dnes vášnivá a talentovaná sportovkyně, o tom není pochyb. Sport ji bavil a vynikala v něm už na základní škole, kde při skoku do výšky vytvořila školní rekord. Pozor! Údajně ho dodnes nikdo ze stejně starých žáků za celé ty roky nepřekonal! Kromě toho miluje plavání a tenis.

 • Herečka

  Kate Middleton
  Autor: profimedia.cz

  Kromě sportu vynikala Kate na škole také jako herečka. Divadlo milovala a zahrála si ve dvou školních divadelních představeních. Zahrála si Elizu Doolittlovou ve hře My Fair Lady, ale také princeznu v Popelce.

 • Skoro pekařka a návrhářka

  Kate Middleton
  Autor: profimedia.cz

  Kromě chemie a biologie studovala také dějiny umění. Krátce po dokončení univerzity ale přemýšlela nad tím, že začne navrhovat dětské oblečení. Se svým bratrem Jamesem také prý uvažovali o otevření vlastní pekárny. Výtěžek by pomáhal znevýhodněným mladým lidem.

 • Podepsala předmanželskou smlouvu

  Kate Middleton
  Autor: profimedia.cz

  Vévodkyně Kate byla prý první, kdo musel podepsat před svou svatbou předmanželskou smlouvu. Důvodem prý byla skutečnost, že se královská rodina chtěla vyhnout dalšímu bouřlivému rozvodu, jakým prošla Lady Di a princ Charles

 • Milovnice zeleného čaje

  Kate Middleton
  Autor: profimedia.cz

  Kate miluje zelený čaj, a proto vstává každý den o něco dřív, aby si ho mohla v klidu vychutnat. Přece jenom péče o tři děti a královské povinnosti dávají vévodkyni zabrat a každá volná chvíle je pro ni vzácná. 

 • Parfém od Diora

  Princ William a Kate Middletonová v Pákistánu
  Autor: Reuters

  Všechno, co se si Kate oblékne a je jen trochu cenově přístupné obyčejným smrtelníkům, často mizí z pultů a internetových obchodů rychlostí blesku. Předpokládáme, že to stejné se stane i s jejím oblíbeným parfémem, kterým je Dior Dune.

 • Asistentka prodeje

  Kate Middleton
  Autor: profimedia.cz

  Po škole nastoupila do módního řetězce Jigsaw, kde pracovala jako asistentka prodeje. Ke své práci byla tak loajální, že nosila oblečení této značky a kolegové si ji nemohli vynachválit. Podle jejich slov byla vždy milá, kreativní a soustředěná.

 • Alergie na koně

  Vévodkyně Kate s řehtajícím se princem Louisem na jeho křtinách
  Autor: Twitter

  V jednom rozhovoru přiznala, že je alergická na koně. Přesto se však naučila koně milovat, protože královská rodině je má v oblibě a princ William je navíc hráčem pola. Během jízdy na koni se navíc sbližovala s královnou. 

 • Nejstarší královská nevěsta

  Kate Middleton
  Autor: profimedia.cz

  Když si v roce 2011 Kate brala prince Williama, bylo ji devětadvacet let. Stala se tak nejstarší nevěstou královské rodiny. Oproti ní se například princezna Diana vdávala v pouhých dvaceti letech.

Autor: Aneta Valešová
Diskuse ke článku
.
Video se připravuje ...