Úterý 5. března 2024
Svátek slaví Kazimír, zítra Miroslav
Oblačno, déšť 10°C

V 78 letech je nejstylovějším dědou internetu! Díky vnukovi ho sledují téměř 2 miliony lidí

20. prosince 2023 | 06:00

Alojz Abram, 78letý dědeček z německé Mohuče, je hvězdou internetu, konkrétně válí na sociální síti Instagram, kde má hojnou přízeň fanoušků. Sledují ho téměř 2 miliony lidí. Kdo objevil jeho potenciál a vytvořil z něho módní ikonu, která baví svět?

Za jeho úspěchem stojí Jannik Diefenbach, jeho 26letý vnuk. Jak o sobě říká, miluje cestování, módu, ale především fotografování, kterému se věnuje už dlouhou dobu. Jeho nejčastějším objektem se stal jeho dědeček. Toho  zachycuje v barevných cool streetwearových modelech, za které by se nemusel stydět jakýkoliv proslulý rapper. Sám se podle mnohých (nejen) rapperů leckdy stylizuje a nebojí se obléknout si teplákovku po vzoru rappera Kanyeho Westa nebo maskáčové kalhoty v kombinaci s mikinou s teenagerovským nápisem a oranžovou kšiltovkou dozadu podle lamače dívčích srdcí a zpěváka Justina Biebera či barevné kecky podle zpěváka J Balvina.

Který muž ovlivnil dějiny vysoké krejčoviny? Na to se podívejte ve videu: 

Video se připravuje ...
 • VIDEO: Videohub

Příběh Gramps alias Alojze a jeho barevných looků připomínajících vzhled hipsterských mladíků i hiphopových umělců začal už v roce 2016. Tehdy se ho právě vnuk Jannik zeptal, zda nechce vyzkoušet jeho oblečení. K jeho překvapení se dědečkovi neformální oděv zalíbil, a tak ho vyfotil a zvěčnil na internetu. Vzhledem k tomu, že si dědeček focení užíval a cítil se komfortně, ve focení pokračovali a vlastně nikdy neskončili. Díky přesdílení fotografií velkými stránkami se stal Alojz hvězdou internetu a lidi stále nepřestává bavit.

Zdá se, že svého německého „kolegu“, osmasedmdesátiletého Günthera Krabbenhöfta, zastínil. Postarší elegán už před několika lety zaujal valné publikum svým nažehleným vzhledem. Po jeho boku se však vyjímá i jeho žena Britt Kanja, a jakmile jdou spolu do společnosti, lidé z nich nemohou spustit oči, a řadí se tak stále mezi nejstylovější páry Německa. Více se můžete dočíst v našem článku zde:

A jak se dívá na úspěch Alojze stvořitel Gramps – vnuk Jannik?

Je skvělé, že mohu trávit tolik času s dědou. Je to sympaťák a fotit ho je vždycky zábava. Vždy jsme si byli velmi blízcí. Když jsem byl dítě, vyzvedával mě jednou týdně ze školy. Hráli jsme stolní tenis, fotbal a další věci. Teď, když ale máme společného koníčka, jsme se sblížili ještě více,“ sdělil Jannik deníku Daily Mail.

Na nejlepší outfity 78letého Alojze se podívejte v naší fotogalerii!

Autor: Žaneta Podlahová