Čtvrtek 30. května 2024
Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila
Oblačno 21°C

Kdo je tahle kráska z Ulice ve skutečnosti? Kde se vzala, co všechno umí a co na sebe práskla?

21. dubna 2022 | 06:00

Michelle Hansen (29) je novou tváří seriálu Ulice, která se představila tento týden. Naskočila do role, kterou před ní hrála Sara Sandeva, a to není jednoduché – vklouznout do cizích střevíčků. Kde se vzala tahle kráska se severskými kořeny? Odvaha jí určitě nechybí, a tomu fandíme!

Jak jste se připravovala na roli Skyler, kterou před vámi hrála Sara Sandeva?

Měla jsem k dispozici sestřih důležitých momentů, které Skyler v ději zažila. Zajímalo mě, jak ji Sara hrála a zejména jak mluvila. Snažila jsem se udržet přízvuk, který je pro diváka přijatelný a dobře se poslouchá. Nicméně shodla jsem se s týmem, že tu postavu mohu pojmout svým vlastním způsobem. Skyler dospěla, má za sebou nové životní zkušenosti a její osobnost se přirozeně trochu změnila.

Skyler mluví občas česky, občas anglicky. Budou vám diváci rozumět?

Ano, kdyby mi náhodou nerozuměli, pomůžou jim titulky.

Scénáře dostáváte v kterém jazyce?

Scénáře jsou napůl v češtině a napůl v angličtině. Abych věděla, jakou část by bylo lepší říct česky. Na druhou stranu mám v tomto ohledu docela svobodu. V každém případě učit se texty částečně ve dvou jazycích je docela oříšek.

Jaká je dospělá Skyler?

Skyler na mě působí jako otevřený aktivní člověk, který přesně ví, co od života chce. Je extrovertní, nespoutaná a sebevědomá. Občas je tak moc zaměřená na svůj cíl, že kvůli tomu opomíjí okolí. Ale není zlá, přestože to tak někdy může působit. Skyler se dřív věnovala zejména fotografii. Dnes je z ní režisérka, která dokáže dát kreativně dohromady mnoho různých uměleckých prvků. Má obecně velmi dobré umělecké cítění a zvládá spoustu věcí. Vnímám postavu Skyler jako renesanční ženu.

Video se připravuje ...
Drbárna z ULICE: Hrozí v Ulici prostituce? • VIDEO: Videohub

Z jakého důvodu se Skyler vrací do Prahy?

Dostala velkou příležitost. Bude režírovat multimediální představení a chystá se oslovit Frantu, aby se s ní na projektu podílel.

Máte se Skyler něco společného?

Rozhodně! Obě jsme cílevědomé. Když mám svou extrovertní chvilku, tak se také umím se Skyler ztotožnit. A sdílíme lásku k cestování.

V čem se naopak lišíte?

Je spousta věcí, ve kterých se s ní neztotožňuji. V první řadě bych asi své dítě nedokázala mít na vedlejší koleji, zatímco pro Skyler často není mateřství prioritou. Měla Chrise v sedmnácti a ráda by si ještě splnila nějaký svůj sen. Blízká mi není ani její prostořekost. Ale celkově mám pro ni pochopení. Skyler má mnoho vrstev, není dobrá ani špatná. Všechno, co dělá, má nějaký důvod.

Vztahy mezi Skyler a Bárou (Eliška Bašusová), ale i Františkem (Matyáš Valenta) jsou docela napjaté. Jak je to ve skutečnosti?

Ve skutečnosti jsme si s Matym a Eliškou dobře sedli od prvního natáčecího dne. Myslím, že mezi sebou máme báječnou chemii, a dobře se nám spolupracuje. Představitel mého seriálového syna Michael Lorenc má také skvělou energii. Když točíme, je na place docela živo.

Michelle, vaše jméno není typicky české, čím to je?

Narodila jsem se v Dánsku, odkud pochází můj tatínek. Maminka je Češka. Rodiče prý před tím, než jsem se narodila, hodně debatovali o tom, jestli mi dát české, nebo dánské jméno. Nakonec se shodli na francouzském jméně Michelle podle jejich společné oblíbené písničky od Beatles.

Jak dlouho jste žila v Dánsku?

Už na základní školu jsem nastupovala v České republice. Ale stále tam mám polovinu své rodiny z taťkovy strany.

Na vašem Instagramu mě zaujaly fotky s prasátkem. To je váš domácí mazlíček?

Sestřenice mého přítele bydlí za Prahou a chová tam různá domácí zvířata. Zrovna tohle prasátko jsem si už málem odnesla domů, ale bohužel mi to neprošlo.

Takže zvířata k vám do domácnosti nesmí?

Naopak. Máme v rodině sdíleného mopse a moc rádi bychom si pořídili i vlastního pejska. Jenže zatím jsme nevybrali plemeno, které by korespondovalo s naším životním stylem. Moc jsem si přála border kolii, ale nedovedu si představit, že by se mnou chodila třeba na natáčení, nebo že by naopak byla věčně sama zavřená doma.

Hodně cestujete, tak jsem se chtěla zeptat, jaké je vaše nejmilejší místo na planetě...

Možná překvapím, ale já mám nejraději svůj domov, takže moje odpověď je město Praha. Pokud bych si musela vybrat nějaké místo v zahraničí, byla by to Paříž. Mám tam přátele a pocit, jako bych tam už kdysi bydlela. Pak mám samozřejmě moc ráda Dánsko, zejména to divoké nespoutané moře.

Během focení nebylo možné si nevšimnout, že máte s modelingem zkušenosti. Čím to, že herectví nakonec zvítězilo?

Modeling nikdy nebyl mým životním cílem. Vždy mě bavila hlavně ta herecká část focení. Byla to dobrá forma přivýdělku při škole, ale mým snem bylo herectví, jen jsem si to dlouho nechtěla přiznat.

Jakou školu jste vystudovala?

Na Karlově univerzitě jsem studovala dějiny evropské kultury se zaměřením na literární vědu. Škola mi dala mnoho všeobecných informací, které se mi hodily pro původně plánované povolání.

A to bylo?

Ještě při studiu jsem pracovala v zahraniční rubrice mediálního domu Economia. Měla jsem v plánu, že budu zpravodajkou na Blízkém východě. Dokonce jsem se učila skoro čtyři roky arabštinu, ke které bych se jednou ráda vrátila. Nicméně nakonec jsem se rozhodla pro práci, která více naplňuje mé umělecké ambice.

Jak jste se tedy dostala k herectví?

Dělala jsem herectví od malička. Vždycky mě to moc bavilo, ale přišlo mi nemožné se tím živit na profesionální úrovni. Zlom pro mě přišel po mém studiu v roce 2021, kdy jsem si dala rok na to, živit se pouze herectvím. Ještě téhož roku jsem získala roli Skyler v Ulici. A ukázalo se, že se herectví můžu věnovat naplno.

To muselo chtít odvahu. Máte doporučení pro někoho, kdo uvažuje o tak velké životní změně?

Já nerada někomu kážu. Ale ze své zkušenosti bych chtěla říct, že si myslím, že nikdy není na nic dost pozdě. Lidi jsou moc často uzamčení ve své vlastní profesi. Přijmou, že je do jisté míry definuje, přestože je nenaplňuje. V jednu chvíli jsem si uvědomila, že můžu být hrdá na to, kde jsem, a zároveň si můžu dovolit nebát se být znovu na začátku v úplně jiném oboru. Život je barevný a člověk by si ho měl přizpůsobit, nehledě na to, co si o tom myslí ostatní.

Máte nějaké další plány?

Ráda bych pokračovala v herecké kariéře. Jsem otevřená všem příležitostem. Také by mě bavilo se rozvíjet v dalších kreativních směrech. Miluji hudbu, ale moje priorita je herectví.

A co ráda děláte vedle herectví, zpívání a cestování?

Miluji běh. Je to dobré pro moje tělo i duši. Hodinka běhu s hudbou nebo podcastem v uších mi zaručeně nejlépe vyčistí hlavu.

Které tři nejdůležitější věci máte vždycky u sebe?

Vedle mobilu nebo knížky mám u sebe skoro vždycky svůj kreativní zápisníček, kam si píšu nápady a různé další pozitivní zápisky.

Video se připravuje ...