Nejlepší cviky na břicho. Video pro začátečníky i pokročilé. Jen 8 minut!

Video se připravuje ...

1. prosince  2021 
 06:00

Chcete mít krásné a pevné bříško? Zacvičte si doma s blogerkou a sportovkyní Kristýnou Juřicovo, která vám ve videu ukáže rychlou, efektivní a zábavnou sestavu vhodnou pro začátečníky i pokročilé.  Jediné, co potřebujete, je jógamatka nebo ručník. Pusťte se do toho a zůstňte fit.

 

Na co se můžete těšit? Zapojíme a aktivujeme břišní svaly, ty vnitřní šikmé a i ty příčné. Vnitřní šikmé nám udržují mobilitu, jsou zodpovědné za náš veškerý pohyb. Šikmé chrání tělesné orgány, drží vnitřní stěnu břicha a zapojují se i při dýchání. Video trvá 8 minut, cvik 30 sekund a čas na přeměnu cviku je 5 sekund.

 

 

Jak správně dýchat při cvičení?

 

"Při cvičení nezapomínejte na to, že dýchání je gró celého pohybu a cvičení," připomíná Kristýna Juřicová. Naučit se správně dýchat chce lehkou praxi a techniku. Ne všichni totiž opravdu víme, jak se nadechnout a jak vydechnout. Správný nádech je, když je sval nečinný, a výdech, když naopak sval pracuje. Pokud si sama nejste jistá, vyzkoušejte si vsedě pár hlubokých nádechů a výdechů, srovnejte při tom pánev a snažte se  "vyprsit se". Osvojte si dech a naučte se ho vědomě ovládat.

 

 

Naše tipy:

- Pokud se rozhodnete pravidelně cvičit, myslete na to, že je důležité se zaměřit vždy na jiné partie. 

- Před i po cvičení si protáhněte své tělo, ať vás po cvičení nic nebolí. Základem úspěšného posilnění těla je řádné protažení před výkonem i po něm.

- Zařaďte do svého jídelníčku více čerstvých surovin. Ideálně ty potraviny, které nejsou průmyslově zpracované, a dodržujte pitný režim. 

Chcete procvičit i další problémové partie? Krátká videa zacílená na různé části těla najdete ve článku níže.

 

 

Autor: red
Klíčová slova:

Diskuse ke článku

.

Aplikace a kalkulačky

BMI
kalkulačka
Výpočet
energetického
příjmu

Jídelníčky na míru

Vyberte si jídelníček na míru
a hubněte konečně efektivněji