Pondělí 21. září 2020
Svátek slaví Matouš, zítra Darina
Jasno 23°C

Movember je tu! Posuďte, komu sluší knír a kdo by se měl v listopadu schovat!

3. listopadu 2015 | 06:00

Jeden muž se mě kdysi snažil přesvědčit o tom, že pánové s knírem jsou sexy. Tehdy jsem s ním vedla dlouhou diskusi plnou pádných argumentů v podobě dívek nesouhlasně kroutících hlavami. Dnes s odstupem času se mi to vlastně líbí. Ale jen v listopadu, protože vím, že tím vyjadřují dobrou věc. 

Stejně jako k červenci patří neodmyslitelně začátek prázdnin, k září škola a k prosinci Vánoce, patří k listopadu kníry. Malé, velké, tenké, tlusté, směšné i obdivuhodné. Listopad je totiž měsícem prevence proti rakovině prostaty a varlat. Každý muž, který se rozhodne tuto osvětu podpořit, si musí po celý měsíc holit vousy kromě onoho místečka pod nosem. Dává tak najevo své zapálení pro dobrou věc.

Jenže na kníry se sice hezky kouká (občas), ale to je tak vše. Každý bratr v kníru by se měl zaregistrovat a šířit politiku vousů dále. A také přispět, byť symbolickou částkou, na prevenci proti rakovině varlat a prostaty. Do této osvěty se každý rok zapojuje i spousta známých osobností. Podívejte se, komu knír sluší a kdo by v listopadu raději neměl "vylézat ven"! 

Miloš Pokorný, Movember • VIDEO: Ladislav Novák