Čtvrtek 22. února 2024
Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk
Oblačno, déšť 9°C

Tento týden v Ulici: Nezvaná návštěva, šokující zprávy z nemocnice a rozchod na spadnutí

Video se připravuje ...
VIDEO: tv Nova
12. září 2022 | 10:27

Tak co vás to všechno čeká tento týden v Ulici! Je toho zase spousta, protože v Ulici to zkrátka žije. Velké drama čeká Prokopa, stejně tak jako Lumíra. Také Karla toho bude mít až nad hlavu a jakmile jde o emoce, vždycky to s sebou nese nějaký průšvih.

Bohužel se v novém kolektivu občas najde někdo, kdo si na nováčcích potřebuje dokazovat, že on je tady pánem, čímž jim dost znepříjemňuje život. To nyní potká i Šimona, jenž se rozkoukává ve své staronové škole. Pro ostatní tu je novou tváří, a tak samozřejmě přitahuje jejich pozornost, aniž by o to nějak stál. Okamžitě ho zaregistrují také dva starší kluci, mazáci, kteří si myslí, že nad ně není.

Rodiče si dělají celý život starosti o své děti, dospělé děti zase o rodiče, zvláště pokud jde o jejich zdraví. Stačí jediný telefonát, aby u nich bylo rázem všechno jinak a za pochodu se měnily plány i priority právě s ohledem na nastalou situaci. To nyní zažije také Prokop, jenž má momentálně plnou hlavu nových povinností ve škole. To se však změní ve chvíli, kdy mu zavolá sestra z nemocnice, že jeho táta je po operaci. Prokop okamžitě zapomene na školu a začne řešit, co je s tátou, jak na tom je, proč se mu on sám neozval.

Nezvané návštěvy, které se navíc protáhnou na neurčito, nikoho moc nenadchnou. Někdo je jen tiše trpí, jiný se vůči nim důrazně ohradí a jasně ukáže, kde jsou meze. Někdy však ani tohle nezabere. O tom se nyní přesvědčí Vítek, jenž dokáže být tolerantní, pokud je to třeba, zároveň si ale nemíní nechat všechno líbit. Proto se rozhodne vypakovat nezvanou, nechtěnou a hodně svéráznou návštěvu. Bohužel to bude mít malý háček. Dotyčná návštěva bude v takovém stavu, že s Ivou i dětmi si najednou nebudou jistí, zda raději nepřivolat záchranku.

Karla má od minulého týdne co dělat, aby ustála všechny řeči a otázky týkající se Jakuba a jeho činu. V práci po ní chce vysvětlení šéf, doma zase Věrka, s níž události minulého týdne docela zamávaly. S Karlou Jakuba neustále probírá, snaží se dopídit odpovědí na své otázky. Karla se tak dostává pod čím dál větší tlak, až to už prostě nevydrží a povolí jí nervy. Reakce jejího okolí na sebe samozřejmě nenechá dlouho čekat.

Láska občas dokáže hodně potrápit, pokud se jí staví do cesty překážky, které nelze obejít ani překonat. Lumír by o tom mohl vyprávět. Jeho matka nemůže přijít Kateřině na jméno od chvíle, kdy se v Ulici objevila. O tom, že je Lumír do Kateřiny zamilovaný a chtěl by s ní být, nechce Vilma Nyklová ani slyšet. Teď si Lumíra navíc hlídá i syn Lexík, jehož chování vůči Kateřině se od nepovedené narozeninové oslavy hodně změnilo. Zajde to tak daleko, že Kateřina začne uvažovat o změně, jíž se Lumír docela obává.