Čtvrtek 1. říjen 2020
Svátek slaví Igor, zítra Olívie
Oblačno, déšť 15°C

Test bronzerů: Udržte si sexy opálení i po létě!

3. září 2020 | 06:00

Léto je skoro z námi, ale to ještě neznamená, že si sexy opálení nemůžete udržet během celého roku! Nic nedokáže tak hezky podtrhnout vaši snědou pokožku jako bronzer. Navíc vám pomůže krásně vytvarovat obličej a zakrýt drobné nedostatky. Poradíme vám jak!

 

Bojíte se bronzerů? Není důvod! Tato šikovná věcička vám vykouzlí svůdné opálení a dokáže určité části obličeje také zúžit. Stačí jen vědět, jak s ním správně pracovat.

Jak správně používat bronzer?

Primárně se nanáší těsně pod lícní kosti v linii od koutku rtů k uchu a také na čelo těsně pod linii vlasů, po stranách nosu a pod čelisti. Snažte se jej nanášet vždy do ztracena pomocí širokého štětce s plochou hlavou a dejte pozor na intenzitu, abyste si na tváři neudělala tmavé fleky.

Nejčastěji se s bronzerem setkáte v podobě kompaktního pudru a hned v několika odstínech. Bronzer však pořizujte maximálně o jeden až dva tóny tmavší, než je aktuální barva vaší pleti. Produkt vám musí dodat zdravý nádech lehkého opálení, nikoliv nepřirozenou bronzovou pokožku.

Které bronzery oslovily nás v redakci?

Bronzující pudr Sun Club, Essence, 95 Kč

Bronzující pudr Sun Club, Essence, 95 Kč

Koupíte v síti drogérií

Bez bronzeru si neumím představit léto, ale nebráním se mu ani během chladnějších měsíců. Spotřebuji ho poměrně dost, a tak jsem uvítala velké balení produktu od Essence. Za nižší cenu jsem neočekávala žádný zázrak, ale byla jsem více než jen mile překvapená. Bronzer je krásně pigmentovaný, a ještě k tomu nádherně voní, jako po čokoládě. I když trochu práší, na tváři hezky drží. Odstín je teplejší, ale nijak nepřirozený. Ba naopak hezky podtrhne opálení.

Známka jako ve škole: 1

 

Bronzer Sun Kiss, Alcina, 474 Kč

Bronzer Sun Kiss, Alcina, 474 Kč

Koupíte ve vybraných salonech

Zlatavý nádech, velmi lehký třpyt, prostě pleť jako byste se právě vrátila od moře, takový je účinek bronzeru od Alciny. Používám ho přes léto a na podzim, abych jen lehce zvýraznila a opticky prodloužila opálení. Na obličej používám vždy SPF 50, takže ho mám vždy méně opálený než zbytek těla a tento lehký bronzer dodá tváři přirozenou sjednocující barvičku. Nenanáším ho plošně na celý obličej, ale spíš jím pleť popráším. Součástí balení je i štěteček a zrcátko, takže ho můžete mít v kabelce a je vždy připraven k použití.

Známka jako ve škole: 1

Bronzer Fenty Beauty, 860 Kč

Bronzer Fenty Beauty, 860 Kč

Koupíte na www.sephora.cz nebo v kamenných prodejnách

Na tento bronzer nedám dopustit! Vytvoří mi na pleti dokonalý nádech opálení a celkové líčení dostane hned jiný rozměr. Skvěle se nanáší, vůbec nepráší, balení obsahuje praktické zrcátko, takže si bronzer můžete kdykoliv poupravit. Nanáším jej i trochu na dekolt, na kterém vytvoří taky velkou parádu! Cena je vyšší, ale produkt vám opravdu dlouho vydrží!

Známka jako ve škole: 1

Bonzer Hoola, Benefit Cosmetics, 1020 Kč

Bonzer Hoola, Benefit Cosmetics, 1020 Kč

Koupíte na www.sephora.cz nebo v kamenných prodejnách

Pokud s bronzerem začínáte, je to ta nejlepší volba, jakou můžete udělat. Hoola bronzer ve formě tuhého pudru je prostě malý zázrak, se kterým budete umět pracovat i v případě, že s bronzerem nemáte vůbec žádné zkušenosti. To mohu potvrdit, protože bronzer nepoužívám. Můžete ho nanést klidně na celý obličej nebo pouze na kontury – líce, bradu, čelo. Nanáší se ve velmi tenké vrstvě, součástí balení je naprosto dokonalý plochý štětec s přírodními zvířecími štětinami. Pudr nepráší a hlavně – nemá oranžové odstíny a ani neobsahuje třpytky, je prostě matný, což je přesně něco, co moje mastná pleť potřebuje. Jedinou nevýhodou tohoto bronzeru tak zůstává poměrně vysoká cena, ale tady musím říct jediné: Že za kvalitu se prostě vyplatí si připlatit.

Známka jako ve škole: 1*

Bronzující pudr NARS, 1050 Kč

Bronzující pudr NARS, 1050 Kč

Koupíte na www.sephora.cz nebo v kamenných prodejnách

Tento bronzující pudr je ideální používat pro opálenou pleť, jelikož jeho odstín je trochu tmavší. Pracuje se s ním velmi dobře, na štětci neulpívá velké množství, takže se nanáší rovnoměrně. Jeho použitím se umocňuje opálený vzhled, má jemně zlatavý lesk. Krásně drží a konturuje obličej. Tento produkt je trochu dražší, ale opravdu kvalitní, na pleti působí velmi přirozeně a vytváří sametový vzhled.

Známka jako ve škole: 1

Autor: Aneta Valešová