Pátek 1. března 2024
Svátek slaví Bedřich, zítra Anežka
Oblačno 11°C

Naučte se konečně používat bronzer: Budete s ním krásnější, zvládnou to i nešikové

12. dubna 2018 | 06:00

Bronzer. Pro někoho naprostá zbytečnost a španělská vesnice, pro mě nejoblíbenější produkt. No dobře, až po řasence a červené rtěnce, to uznávám. Ale bronzer je jedna z nejlepších věcí, které můžete k líčení použít. Díky němu budete mít totiž výraznější lícní kosti a opálený vzhled! Kdo by to nechtěl?

Připadáte si moc bledá, bez života? Bronzer je přesně ten produkt, který dodá vaší pleti opálení, jako byste se zrovna vrátila z Mauricia. Navíc pokud ho šikovně umístíte na tvář, dočkáte se i zeštíhlujícího efektu.  

Bronzer se používá ke konturování, které proslavila nejvíce Kim Kardashian (36). Ta bez perfektně vykonturovaného obličeje neopouští domov. V normálním životě nás obyčejných smrtelníků je konturování obličeje přece jen trochu moc. Hodí se spíše jen na večerní události, kde chcete vypadat vážně perfektně. Navíc koho by bavilo každé ráno trávit před zrcadlem půl hodiny, že? Proto z velké konturovací paletky využívám jen jedno nebo dvě políčka: světlejší a tmavší bronzer.

Bronzery můžete na trhu sehnat i v samostatném balení, a to v pudrové variantě, v podobě perel nebo také tekuté. Pro začátečnice se nejvíce hodí ty pudrové nebo perlové, protože je snadno nanesete štětcem. U těch tekutých už musíte přesně znát, která místa v obličeji zvýraznit. Která místa to tedy jsou?

Tmavá místa označují, kam by se měl nanášet bronzer. Na ty světlá se pak nanáší rozjasňovač.
Autor: istockphoto.com

Nanáší se primárně těsně pod lícní kosti v linii od koutku rtů k uchu. Podle pravidel konturování ho můžete nanést i na čelo těsně k linii vlasů, po stranách nosu a pod čelisti. Tím si zajistíte zeštíhlující efekt pro obličej.

Postup tedy vypadá takto: naličte si make-up, přepudrujte ho, poté naneste bronzer, pak tvářenku na jablíčka tváří a na vrch lícních kostí pod oči naneste rozjasňovač. Pro opálený look volte rozjasňovač v teplých, zlatavých tónech. 

Největší kámen úrazu je v tom, že to buď přeženete s intenzitou, nebo nepřesně zapracujete přípravky do pleti a budou mezi nimi vidět přechody. Snažte se tedy, aby byly nanášeny vždy doztracena. Nicméně nemusíte používat všechny tyto věci najednou, bronzer můžete využít i jen místo tvářenky.

K bronzeru si rovnou pořiďte i štětec. Hodí se pro něj široký štětec s plochou hlavou, který seženete například zde. Teorii znáte, teď se můžete pustit do tréninku. V galerii najdete naše redakční tipy na to, po kterých bronzerech a paletkách sáhnout.

Na recenzi jedné z paletek a na to, jak ji používat, se můžete podívat ve videu:

Video se připravuje ...
Vyzkoušeno před kamerou: Inovativní oční linky ve fixu • VIDEO: Adam Balažovič

 

 

Autor: Lucie Houdková