Středa 27. září 2023
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Polojasno 24°C

Petra Křivková Svoboda: Po narození syna jsem omládla

Video se připravuje ...
VIDEO: Adam Balažovič/BPŽ
20. listopadu 2019 | 06:00

Petra Křivková Svoboda (36) se během jednoho roku stačila zasnoubit, vdát i porodit syna. Přestože se to zdá trochu hopem, s manželem je již pět let. Někomu děti vrásky přinášejí, Petra to má, zdá se, obráceně. Sama tvrdí, že po narození syna si přijde jako znovuzrozená.

Dneska se tu představovalo sérum proti vráskám, ty už ho máš vyzkoušené. Můžeš říct, že opravdu funguje?

Musím říct, že je velmi snadné ho používat a výsledky jsou vidět velmi rychle. Před pár měsíci se představoval produkt, který se nepoužívá zevně, ale vnitřně, a ten bohužel nemohou kojící matky, takže ten ještě stále nemohu používat, tak jsem ráda, že toto sérum je s ohledem na miminko v pořádku. Kojící ženy nemají moc možností, co se omlazujících procedur týče, tak tohle je povoleno a je příjemné, že se člověk může o sebe trochu starat.

Když se na tebe dívám, tak musím říct, že žádné vrásky nevidím. Jak je to možné?

Je to částečně genetická výbava, ale myslím si, že mě omladilo to miminko. Nějak mě to celkově nastartovalo a je to fajn.

Ty ses stačila během jednoho roku vdát a mít miminko, to byl celkem fofr!

Minulý rok byl opravdu docela intenzivní, stihli jsme zásnuby, svatbu i miminko, ale jinak jsem s manželem už pět let, takže to zase nebylo takové překvapení.

Když ses dozvěděla, že to druhé dítě bude kluk, mělas radost?

Holčičku už mám, ale bavilo mě vychovávat holčičku a pořád mě to baví, takže pro mě bylo nejdůležitější, aby miminko bylo zdravé, a jinak mi to bylo jedno. Když jsem se dozvěděla, že to bude syn, tak jsem byla ráda, protože jsem si říkala, že to bude zase něco trochu jiného. A samozřejmě je hezké mít doma takový ten – jak se říká – páreček.

Ona je pro maminky starší sestra kolikrát lepší, protože ji baví s miminkem pomáhat. Máte to také tak?

Rachelka pomáhá, snažím se ji zapojovat rozumně, abych jí to moc neotrávila, ale musím říct, že s bráchou je skvělá. Umí mu dát dudlík, umí se o něho v rámci možností postarat. Mají spolu hezký vztah a je to velká pomocnice.

Když jsi jí oznámila, že bude mít sourozence, jak se na to tvářila?

Byla nadšená, byla to pro ni skvělá zpráva a měla hroznou radost.

Přála si někdy sourozence k Vánocům?

Je pravda, že v posledních několika letech hodně mluvila o tom, že by chtěla mít sourozence.

Vánoce se kvapem blíží a tvůj syn Eduard bude mít ty první. Už to nějak plánuješ, jak je budete jako rodina trávit?

Určitě budeme společně a myslím, že budeme v Čechách. V minulosti jsem se nebránila trávit svátky v teple, ale malý bude ještě moc malinký na to, abychom ho někam brali. Ještě nemáme žádné konkrétní plány, ale moc se na to těším, protože to bude mít zase úplně jiný rozměr.

Video se připravuje ...