Pondělí 28. září 2020
Zataženo, déšť 11°C

Jak odstranit gelové nehty doma? Takhle to zvládnete i sama

31. března 2020 | 06:00

Karanténa je tak trochu čára přes rozpočet pro nás všechny. Nikdo z nás nemohl tušit, že se na nějakou dobu budeme muset zavřít doma bez možnosti navštěvovat kadeřnický salon nebo manikérku. Pokud jste právě vy mezi těmi ženami, které pravidelně navštěvují manikúru i pedikúru, nejspíš teď řešíte, jak se šetrně zbavit odrůstajících nehtů. Poradíme vám!

Ruce jsou naší vizitkou, a proto by měly být vždy upravené. Základem je nejen hebká a hydratovaná pokožka, ale také pěkně upravené nehty. Co ale dělat, když vám nehty odrůstají a nový termín u vaší manikérky je v nedohlednu?

Gelové nebo umělé nehty

Hned na úvod vás musíme upozornit, že byste si gelové nehty nikdy neměla sundávat sama. Může dojít k poškození nehtu. Jak si tedy poradit s odrůstajícími gelovými nebo umělými nehty?

V prvé řadě nehty zkraťte pilníkem. Čím kratší budou, tím menší bude riziko, že se zlomí. Vyhněte se však zběsilému pilování, chce to trochu trpělivosti. Zpilovat můžete také i vrchní část, ale postupujte opravdu pomalu a jemně, abyste si nehet neporušila. Jakmile budete s délkou a tvarem spokojená, aplikujte na nehty lak. Ideální bude například nějaký se třpytkami, který schová nesrovnalosti. 

Gel-lak

K odstranění gel-laku budete potřebovat aceton. Ten pomocí vatového tamponku naneste na nehty a zabalte je alespoň na patnáct minut do alobalu. Po uplynutí určité doby alobal sundejte a povolený lak tamponky jemně setřete. Pokud vám na nehtech ještě nějaký zůstane, opatrně ho pomocí manikúrního dřívka sundejte. I v tomto případě se vyhněte silnému seškrabování, jinak si nehty poničíte. 

Pomocníky pro dokonalou manikúru najdete ve fotogalerii:

Jak na správnou manikúru?

Přestože současný stav není vůbec ideální, zkuste na tom najít alespoň něco pozitivního. Najednou máte více času, a tak se můžete věnovat sama sobě. Dopřejte si proto pravidelnou manikúru. Jak na ni?

V prvé řadě nehty ponořte alespoň na pět minut do vlažné vody. Krásně je tak změkčíte a kůžičku zjemníte. Kutikulu, neboli nehtovou kůžičku, nikdy nestříhejte. Pomocí vhodné nehtové pomůcky ji zase zatlačte zpět. Aby nepraskala, a netvořily se tak bolestivé záděry, aplikujte na ni výživný olejíček nebo krém. Nehty vždy pilujte jedním směrem, a to od okrajů ke špičce. Jinak se budou lámat a třepit.

Před nanesením první vrstvy laku na nehty vždy používejte podkladový. Ten vaše nehty ochrání před skvrnami a zažloutnutím. Následně aplikujte svůj oblíbený lak. Ideální jsou dvě vrstvy, aby se lak brzy neodlupoval. Na něj naneste ještě takzvaný top coat – ochranný vrchní lak, díky kterému se budou nehty hezky lesknout a vydrží vám déle. Ruce si nezapomeňte pravidelně mazat krémem, aby nebyly suché, ale hebké a hezké na pohled.  

Náš tip: Berme karanténu také jako příležitost zaměřit se na péči o sebe a své tělo! Kdy jindy než teď máme možnost rozmazlovat se doma, ve své koupelně? Trápí vás, že po zimě není v kondici vaše pokožka? Skvělé tipy na to, jak zatočit s celulitidou, najdete v aktuálním čísle Blesku pro ženy, které koupíte na novinových stáncích, nebo si je můžete objednat v elektronické či tištěné podobě v našem iKiosku ZDE.

 

Autor: Aneta Valešová