Neděle 22. prosince 2024
Svátek slaví Šimon, zítra Vlasta
Oblačno 4°C

Nejčastější chyby při holení: Tyhle děláte určitě taky!

  • ...
    1. října 2019 | 06:00

    Po hladkém těle bez chloupků touží každá z nás. Možná si říkáte, že na tak banální věci, kterou děláme často, není přece co zkazit. My vás ale vyvedeme z omylu! Při holení se totiž můžete dopustit hned několika chyb, kvůli kterým nakonec výsledek nebude tak dokonalý. Tady jsou!

    Bez žiletky si svůj život neumíme představit! A i když je na světě už poměrně dlouho, některé z nás ji nepoužívají tak, jak by měly. Pokud se dopouštíte jedné z těchto chyb, můžete svou kůži nepříjemně poranit, a způsobit si tak například vyrážku. Vaše pleť bude podrážděná. Čeho se tedy vyvarovat?

  • Používáte staré holítko

    ...
    Autor: istock.com

    Tak schválně – jak často měníte holítko? Pokud až ve chvíli, kdy už s ním nejde oholit jeden jediný chloupek, pak je to špatně. Jednorázové holítko byste měla totiž vyměnit nejlépe po každém čtvrtém holení! Nejenže tím starým a tupým už nic neoholíte, ale co je horší – můžete si přivodit nepříjemné podráždění pokožky a zarůstající chloupky. Tak honem běžte to své zkontrolovat.

  • Holíte se v protisměru

    ...
    Autor: istock.com

    Tohle je jedna z největších chyb. Pokud se pořád divíte, že vám zarůstají chloupky, zaměřte se na to, jakým směrem je holíte. Do protisměru nebo sem tam, jak se vám zachce? Pak je to špatně. Holítkem holte vždy ve směru růstu chloupků! Je to pracnější, pomalejší, ale vyhnete se červeným tečkám a drobným rankám.

  • Používáte holítko nasucho

    ...
    Autor: istock.com

    Nemáte na holení čas, došla vám pěna a potřebujete se co nejrychleji oholit, tak sáhnete po žiletce a začnete nasucho? Obrovská chyba! Dojde totiž k podráždění pokožky, zarudnutí a pořezání. Pokud se oholit prostě musíte, navlhčete pokožku alespoň teplou vodou, která chloupky změkčí.

  • Vynecháváte peeling

    ...
    Autor: istock.com

    Možná vám peeling připadá jako zbytečný krok navíc, ale opravdu má své opodstatnění. Pravidelnou exfoliací dosáhnete hladké pokožky, a předejdete tak zarůstání chloupků. Peeling byste však neměla nikdy použít bezprostředně před holením, ale například den předem. 

  • Důležitá je i doba holení

    ...
    Autor: istock.com

    Svou roli hraje také čas, kdy chloupky odstraňujete. Pokud se většinou holíte ráno, v rychlosti, před odchodem do práce, pokožka pak po oholení nemůže dýchat. Natáhnete na ni totiž těsné džíny nebo silonky – a ani jedno citlivé kůži zrovna neprospívá. Proto byste se měla holit vždy večer, kdy na to máte čas a kdy na sebe pak oblečete něco volného a vzdušného.

  • Holítko se vám povaluje všude možně

    ...
    Autor: istock.com

    Vsadíme se, že se vám vaše žiletka povaluje na vaně nebo v rohu sprchového koutu – a ani jedno není zrovna ideálním místem. Dosáhnete tím akorát toho, že se holítko brzo ztupí a vy s ním už žádný chloupek neodstraníte. Po holení holítko proto vždy odkládejte na suché místo.

  • Nepoužíváte po holení zklidňující krém

    ...
    Autor: istock.com

    Pokožka bývá po holení napjatá a citlivá, a tak si zaslouží péči v podobě zklidňujícího tělového krému. Pokud se tedy neustále divíte, že vás pokožka nepříjemně svědí a že se na ní objevují malé pupínky, zkuste se pořádně namazat. Výsledkem pak bude hebká a jemná pleť.

Autor: Aneta Valešová
Diskuse ke článku
.