Vrásčité ruce: Jak předejít vráskám a stařeckým skvrnám? | Pro ženy | Blesk.cz

Vrásčité ruce: Jak předejít vráskám a stařeckým skvrnám?

 • description
  description
  description
  description
  5. září 2017 | 06:00

  Říká se, že obličej končí až u prsou. Měly by se k němu přidávat ale i ruce. Ty totiž většinou prozradí pravý věk, i když na obličeji máte minimum vrásek. Kůže na dlaních je totiž tenčí, a proto jsou na nich známky stárnutí viditelnější. Proto čím dříve se správnou péčí začnete, tím lépe! 

 • Pozor na slunce

  Pokud si chráníte obličej UV faktorem téměř nepřetržitě, měla byste ho použít i na ruce. Ty jsou také vystavovány slunečním paprskům a škodí kůži stejně jako na obličeji. Výsledkem je víc vrásek a pigmentových skvrn, kterým říkáme stařecké.

  Pokud si měsíc co měsíc dopřáváte manikúru v podobě gelových nehtů, použijte krém s faktorem vždy, než ruku zasunete do UV lampy.

 • Krém do kabelky

  Je to jednoduché  když kůže nemá dostatek hydratace, jemné vrásky a linky jsou viditelnější. Proto používejte krém i během dne, kdy kůži vysušujeme častým mytím rukou. Nejlepší je ale namazat ruce těsně před spaním, protože krém pak působí celou noc.

  Na trhu najdete nepřeberné množství krémů. Vyberte si proto ten správný pro váš typ pokožky. Pokud trpíte na zarudlou a suchou kůži, skvělé pro vás budou ty s přízviskem "repair" nebo "ochranný". Na kůži vytvoří jemný povlak, který ji chrání před vnějšími vlivy. Jestliže na suché ruce netrpíte (tiše závidíme), vyberte si ten s lehčí texturou, který se rychle vstřebá a nebude vás tolik obtěžovat jeho používání.

  Na závěr malý tip: Julia Roberts prozradila, že si ruce namáčí v misce s olivovým olejem. Pro suché ruce v zimě to musí být záchrana!

   

 • Peeling a rukavice

  Peeling dopřávejte pravidelně i vašim rukám. Pokožka pak bude hebká a jemná. Současně s peelingem můžete použít zjemňující krémy, které vás zbaví hrubých míst. Těm můžete předejít, když budete ruce chránit rukavicemi při domácích pracích nebo při zahradničení. Ale to už ani nemusíme zmiňovat, že?

  Vyrobte si peeling z olivového oleje a soli:

  720p 360p
  Vyrobte si doma peeling z olivového oleje a soli • VIDEO: 

 • Výrazné žíly

  Vystouplé žíly mohou vašim rukám přidávat léta. U některých z nás jsou více viditelnější než u druhých a nic moc s tím nenaděláme. Možností je se svěřit do péče lékařů a podstoupit jejich odstranění. To je ale trochu drastická metoda.

  Zkusit můžete speciální korektory, které mají žlutou nebo oranžovou barvu. Tyto korektory se používají především na kruhy pod očima, na které fungují perfektně. Tyto barvy totiž potlačují fialovou, a proto je můžete zkusit i na žíly.

   

 • Krémy a séra proti stárnutí

  Na obličej používáme všelijaká séra a krémy nabité látkami, které bojují proti vráskám. Tak proč je nepoužít i na ruce? Při večerní péči použijte anti-age sérum i na vaše ruce. Až poté naneste vyživující krém na ruce a prospěte se k mladistvější pokožce! 

   

 • Nezapomínejte na nehty

  Nehty jsou naší vizitkou. Proto bychom se o ně měly starat se stejnou péčí jako o pleť. Pokud jste vyznavačkou přírodních nehtů, vystačíte si s vyživujícím lakem, který nehty posiluje. Nezapomeňte se starat i o nehtovou kůžičku. Díky tomu budou i vaše nehty zdravější. Krém na ruce naneste na dlaně a pak jemně masírujte kůžičku okolo nehtů.

  Jestliže máte ráda výrazné barvy na nehtech, je to pro vás výhoda. Protože sytě červená na sebe přitáhne pozornost a vaše ruce budou vypadat mladistvěji!

Autor: Lucie Houdková
Klíčová slova: trendy, krása, vrásčité ruce, vrásky, VIDEO
Diskuse ke článku
.
1080p 720p 360p
DesktopMobile