Víte, jak si správně čistit pleť? Máme pro vás návod krok za krokem | Pro ženy | Blesk.cz

Víte, jak si správně čistit pleť? Máme pro vás návod krok za krokem

17. září 2019 | 06:00

Není žádnou novinkou, že krásné a zdravé pleti bez chybičky docílíte pravidelným čištěním a správnou péčí. Ačkoliv se může zdát, že to není žádná věda, stále se v péči o pleť dopouštíme chyb. Pokud neustále tápete, jak ji správně čistit, poradíme vám!

 

Prach, smog, UV záření, make-up – faktory, které na naši pleť nepůsobí zrovna příznivě. Aby tedy vaše pokožka mohla zase dýchat a byla krásná a zdravě vypadající, je potřeba ji pravidelně čistit. A to i tehdy, když jste sebevíc unavená a toužíte po celém dni zaplout rovnou do postele! Jak tedy postupovat, aby vaše pleť vypadala dokonale?

Vhodný přípravek

Hned na úvod je potřeba říct, že obyčejné mýdlo a voda úplně nestačí. Často tato kombinace pleť vysušuje a pokožka vám může nepříjemně pnout. Čisticí přípravky vždy vybírejte podle typu své pleti. Pokud si nejste jistá, jakou vlastně máte, obraťte se na odborníka, který vám snadno poradí a doporučí vhodné přípravky. 

Obecně se však vyhýbejte produktům, které obsahují alkohol. Ten pleť vysušuje a může způsobit dřívější viditelnost vrásek. Vybírejte také přípravky bez silné parfemace, která může citlivou pleť podráždit. Pozorně proto sledujte složení každého produktu.

Čisticí přípravky najdete ve fotogalerii:

Ranní očista

Pokud si myslíte, že stačí pleť odlíčit pouze večer, pak jste na omylu. Během noci produkuje pokožka kožní maz a pot, a tak je potřeba ji čistit také ráno. "Ať už je vaše pleť normální, citlivá nebo aknózní, vždy se musíte v první řadě zaměřit na dvojí čištění a pleť musíte čistit dvakrát denně. Tím dosáhnete toho, že se sníží mazotok v pleti, redukuje se ucpávání i zanícení pórů," říká pleťová terapeutka Nela Matoušková. 

Pleť ráno nebývá tak znečištěná, a proto vám stačí použít například tonikum nebo micelární vodu. Nakonec nezapomeňte aplikovat denní krém, který pleť ochrání před nepříznivými vlivy.

Večerní čištění

Večer pleť pořádně vyčistěte, a to i v případě, že jste se zrovna nelíčila. Během dne se na pleti usadí mnoho nečistot, kterých se musíte zbavit. Jedině čistá pleť bude schopna regenerovat, póry nebudou zanesené a látky z krému proniknou co nejhlouběji. Pokud byste si večer pleť nevyčistila, došlo by ke zhoršení stavu pokožky a mohlo by se objevit také akné. 

Začněte odlíčením očí, k tomu používejte produkty na olejové bázi, které si snadno poradí i s voděodolnou řasenkou. Oční okolí nikdy tamponkem příliš nedrhněte. Mohla byste si ho totiž podráždit. Tamponek na oko vždy jemně položte, nechte pár sekund produkt působit a poté make-up jemně setřete.

Následně pomocí odličovacího mléka či gelu odličte obličej. Také v tomto případě platí, že byste jej neměla příliš drhnout, aby nedošlo k podráždění. Jakmile je tamponek špinavý, vezměte si jiný a postup opakujte tak dlouho, dokud nebude čistý. Čisticí gel zase naneste na mokrý obličej, pořádně ho vmasírujte a nakonec opláchněte vodou. Obličej nakonec dočistěte pleťovou vodou a následně naneste noční krém nebo sérum.

Autor: Aneta Valešová