Neděle 21. dubna 2024
Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

Mrazivé sebepoškozování v Ulici: Kam až Žofii zažene mámino citové vydírání?

Video se připravuje ...
VIDEO: tv Nova
24. března 2023 | 08:55

Seriál Ulice poukazuje ve svých příbězích také na skutečnosti, před kterými část společnosti raději zavírá oči, na skutečnosti, jež přesto naší společností nyní rezonují. Jednou z nich je také duševní zdraví mladistvých a s ním související sebepoškozování. Kam až může dohnat teenagera citové vydírání ze strany psychicky labilního rodiče? To napoví tato ukázka z dalšího dílu seriálu Ulice, z níž doslova mrazí.

Seriál Ulice, který vysílá TV Nova, vypráví o každodenním životě svých postav na základě skutečných příběhů reálných lidí. Proto jsou osudy jeho hrdinů tak blízké divákům, kteří se v nich leckdy sami najdou. Už se stalo pravidlem, že seriál poukazuje i na témata, která nejsou právě příjemná a která část naší společnosti raději vytěsňuje. To ale neznamená, že neexistují a že se nás nedotýkají. Jedním z těchto témat, která jsou čím dál aktuálnější, je téma duševního zdraví mladistvých a mladých lidí obecně. V příběhu Klímových (Hana Baroňová, Filip Čapka) se jedná o sebepoškozování teenagerů, kteří se ocitli ve složité životní situaci, již nedokážou psychicky zvládnout.

Michalova (Karel Klement) kamarádka Žofie (Kateřina Ujfaluši) je už několik měsíců pod permanentním tlakem kvůli rozpadu manželství rodičů (Marcela Rojíčková, Tomáš Petřík). Jejich válka na ni doléhá čím dál víc, máma ji citově vydírá, aniž by si to uvědomovala. Snaží se s ní trávit co nejvíce času, ale svou pozorností ji přímo dusí. Nenechá ji nadechnout se, mít čas jen pro sebe. Navíc neustále nasazuje na manžela, Žofiina tátu, což nešťastné Žofii na klidu a pohodě opravdu nepřidá. Není divu, že situaci doma už přestává zvládat. Před měsícem to došlo tak daleko, že se poprvé tajně pořezala, aby se jí alespoň na chvíli ulevilo. Přestože se sama utvrzovala v tom, že to bylo jen výjimečně a už to podruhé neudělá, opak je pravdou. Je to tu zase – Žofiino zoufalé volání o pomoc, které přede všemi tají. Jak zle na tom je? Jak se plnou rychlostí rozjede její vlak do pekel?