Pátek 29. září 2023
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Polojasno 24°C

Co se děje v Ulici: Kristýnina šokující diagnóza po děsivém kolapsu! Tohle nikdo nečekal!

19. ledna 2023 | 06:00

Seriál Ulice otevírá hned na začátku roku další velké téma, jež rezonuje naší společností a jež se prolíná hned několika osudy uličních postav – téma duševního zdraví. Ústředním motivem dějů bude toto téma například u Kristýny, která se snaží najít sama sebe a své místo v životě. Cestu k tomu má však docela trnitou. Tento týden bohužel zkolabuje ve chvíli, kdy se zdá, že se jí podařil nový začátek. Co se jí stane a jak vážné to s ní bude?

Blančina (Linda Rybová) dcera Kristýna (Sára Korbelová) se dlouho nemohla vzpamatovat z rozchodu s Denisem (Libor Matouš). Bylo to pro ni jako blesk z čistého nebe. Kristýna do poslední chvíle netušila, že Denis s ní už není šťastný, že si dokonce již našel jinou. Když vše prasklo, Kristýna se sesypala. Ihned se od Denise odstěhovala, pak se z toho dlouho vzpamatovávala. Její blízcí, zejména máma, Evžen (Martin Finger) a Adam (Vojtěch Machuta), jí tehdy byli obrovskou oporou. Kristýna se vinila ze všeho, co se stalo. Za odcizením s Denisem viděla svou přípravu na maturitu a přijímačky na vysokou školu. Později si uvědomila, že vlastně žila Denisův život, o který rozchodem přišla, a že je teď úplně ztracená. Najednou si nebyla jistá vůbec ničím – sama sebou, svým místem v životě, studiem na vysoké škole. S přispěním celé rodiny včetně babičky (Jitka Smutná) i táty (Vasil Fridrich) a později také díky Denisovi to nejhorší překonala. Nebo si to alespoň všichni mysleli.

Podívejte se, co se děje v Ulici tento týden:

Video se připravuje ...
Tento týden v Ulici:Provalené tajemství Martiny, kolaps Věrky a Kristýny a krize Prokopa a Magdy • VIDEO: tv Nova

Kristýna nastoupila na vysokou školu, začala docházet na terapie, pracovat na sobě, třídit si priority, poznávat sebe sama. S její postupnou proměnou šly ruku v ruce také znovunabytá pohoda, změna image i seknutí se školou. Dalším Kristýniným krokem k návratu do normálního života je rande, na něž po dlouhé době vyrazí na popud kamarádky Petry (Nela Kailová). Nejprve se holky domluví na schůzce ve čtyřech s Petřiným klukem a jeho kamarádem, jehož Kristýna zaujala už jen díky Petřinu vyprávění. Přestože se na tohle setkání Kristýna hodně těší, skončí nečekaně rychle. Kristýně se udělá zle, ze schůzky uteče a vzápětí zkolabuje, aniž by ona sama tušila, co se děje. Jedná se o infarkt? Dal jí v klubu někdo něco do pití, aniž by o tom věděla? Může za její kolaps vydýchaný vzduch a dav lidí v podniku? Nebo je za tím ještě něco jiného? Diagnóza překvapí nejen ji, ale také její rodinu, jež si o ni začne dělat velké starosti… Co se Kristýna dozví na pohotovosti, kam ji odveze záchranka? Jak právě její diagnóza souvisí s tématem duševního zdraví?

Podívejte se na fotogalerii:

„Jedná se o další velké téma, které Ulice v jarních dílech otevírá. Kristýna se dostane do situace, do které se může dostat každý z nás, pokud si prošel nebo prochází dlouhodobými stresy. I když si myslíme, že to zvládáme, dříve nebo později se ukáže, jak se to na naší psychice podepsalo. U Kristýny se jedná o panickou ataku, která přichází hodně nečekaně. Budeme sledovat, jak se s tím Kristýna vyrovnává, co to s člověkem dělá. V rámci kampaně budeme spolupracovat s odborníky, abychom upozornili na různá úskalí této nemoci,“ přibližuje kreativní producentka Ulice Silvia Klasová.

Video se připravuje ...