Čtvrtek 29. února 2024
Svátek slaví Horymír, zítra Bedřich
Oblačno 11°C

Jaké tajemství ukončí osud Vandy v seriálu Ulice? Co s ní teď bude?

7. března 2023 | 06:00

Občas si diváci v nekonečných seriálech oblíbí některé postavy, ale život nebo scenáristé s nimi mají jiné plány, než by si divák představoval. Přesně tohle se teď děje u Vandy. V životě její představitelky Kristýny Hrušínské se totiž událo něco, co dlouho tajila, ale už to musí ven!

Vanda Veselá v podání Kristýny Hrušínské patří mezi nejoblíbenější postavy seriálu Ulice, který vysílá TV Nova, byť má ke kladným hrdinkám opravdu daleko. Přesto – nebo právě proto – diváky její peripetie hodně baví. Nyní ale nastane čas loučení, protože herečka otěhotněla a již před pár měsíci odešla na mateřskou. Jak si s tím scenáristé seriálu nakonec poradili? A přijdou diváci o Vandu nadobro?

Seriál Ulice, který běží už téměř osmnáct let na TV Nova, zažil v loňském roce neskutečný baby boom, což trochu zkomplikovalo práci scenáristům, kteří museli vymyslet, jak se věrohodně rozloučit hned s několika oblíbenými ženskými hrdinkami. Nyní dojde i na Vandu Veselou, jejíž představitelka Kristýna Hrušínská se stala už v prosinci dvojnásobnou maminkou. Děje v Ulici jsou předtočeny, a tak si diváci mohli užívat dalších Vandiných eskapád ještě pár měsíců poté, co se herečka v ateliérech, kde se seriál natáčí, rozloučila, aby se mohla naplno věnovat té nejkrásnější roli – roli dvojnásobné maminky v reálném životě.

VIDEO: Tento týden v Ulici – Magdin trapas místo erotiky, Hermanův zkrat a Vandino přiznání...

Video se připravuje ...
Tento týden v Ulici: Magdy trapas místo erotiky, Hermanův zkrat a Vandino přiznání • VIDEO: tv Nova

Pro scenáristy i režiséry bylo těhotenství Kristýny Hrušínské trochu oříškem. Její Vandě se sice podařilo sbalit Luďka Voláka (Vasil Fridrich), ale spíš než založení rodiny řešila, jak Luďka dostat co nejdříve do chomoutu, aby díky tomu vystoupala hodně vysoko na společenském žebříčku. Nyní mají jen pár dní před svatbou, Vanda by tedy měla být šťastná jako blecha. Místo toho se nervuje kvůli dluhům, které v posledních týdnech nasekala v souvislosti s prohrami v kasinu. Dokonce si půjčila i od lichváře (Matouš Rajmont), aby peníze vyhrála nazpět. To se samozřejmě nepodařilo. A lichvář chce ke všemu splatit dluh v domluveném termínu. Vanda si prostě opět pořádně zavařila. Peníze na splátky nemá, bojí se přiznat Luďkovi, navíc má strach, že lichvář s ní nebude jednat v rukavičkách. Jedinou její záchranou je máma (Miluše Šplechtová), ovšem i té už dochází s Vandou trpělivost. Jen co jí pomohla vyhrabat se z dluhů, jež nadělala v Kanadě, Vanda vlítla svým nedospělým jednáním do dalšího maléru. A právě ten bude muset už v následujících dnech vyřešit. Ve hře je opravdu hodně – celý její další život…

Znamená to tedy, že se diváci s Vandou nyní natrvalo rozloučí? „Všechny, které Vanda baví, určitě potěším ujištěním, že nikoliv. S Kristýnou Hrušínskou jsme domluveni, že se po pauze, kdy se bude naplno věnovat miminku a rodině, opět vrátí a že Vandin příběh bude dál pokračovat,“ odhaluje plány tvůrců Ulice kreativní producentka seriálu Silvia Klasová. Zároveň i prozrazuje, jakou výzvou byla poslední natáčení s těhotnou herečkou pro štáb a režiséry Ulice: „Když Kristýna Hrušínská natáčela vyvrcholení Vandina příběhu, byla již v pokročilém stupni těhotenství. A protože Vanda v Ulici těhotná není, pro režiséry to znamenalo maskovat při natáčení Kristýnino těhotenské bříško, jak to jen šlo – volnějšími střihy kostýmů, kabelkami, polštáři, zabíráním herečky přes stůl nebo z takových úhlů, aby bříško nebylo vidět.“ Na závěr ještě Silvia Klasová dodává: „Na Kristýnin, a tedy i Vandin návrat se v ateliérech už všichni těšíme. Kdy k němu dojde, ale zatím neprozradím. Kristýně přejeme hodně rodinného štěstí a hlavně to, aby byli všichni zdraví.“