Neděle 26. května 2024
Svátek slaví Filip, zítra Valdemar
Oblačno, bouřka 23°C

Další loučení v Ulici! To byste neuhodli, za co představitel Adama vyměnil natáčení v seriálu

22. března 2023 | 06:00

Seriál Ulice vypráví své příběhy na TV Nova již osmnáctou sezonu. Tak jako v reálném životě i zde se člověk občas rozhodne vykročit do neznáma, aby se posunul dál. To ale neznamená, že by za sebou spálil všechny mosty, zvláště pokud počítá s návratem podobně jako Adam. Toho čeká tento týden loučení s blízkými, protože nakonec přece jen odlétá na půlroční stáž do Ameriky. Jak to zvládne? Čím a koho hodně překvapí?

V seriálu Ulice, který vysílá TV Nova každý všední podvečer, dospějí postavy čas od času do bodu, kdy se rozhodnou vykročit ze zajetých kolejí a změnit na chvíli prostředí, aby se posunuly profesně nebo si urovnaly mezilidské vztahy. Občas se oba tyto důvody spojí, takže ten, kdo něco takového právě řeší, podnikne celkový restart ve svém životě. Nyní se k němu chystá také Adam Volák (Vojtěch Machuta), jenž dostal díky tátovi Luďkovi (Vasil Fridrich) příležitost, která se jen tak neodmítá – odletět na půlroční stáž do Houstonu na místní univerzitu. Kvůli vztahu s Jarkou (Natalie Golovchenko) chtěl Adam tuhle šanci promarnit. Až když se s ním Jarka rozešla, Adam si uvědomil, že ho tu už nic nedrží. Má zlomené srdce, přišel o to, na čem mu nejvíc záleželo. A tak se nakonec rozhodl, že na stáž do Ameriky přeci jen odletí.

Podívejte se, co bude tento týden v Ulici:

Video se připravuje ...
Anetu Krejčíkovou trápí chronické onemocnění pleti. Prozradila, jak s tím bojuje • VIDEO: videohub

Bylo to teprve před pár dny, přesto Adama a jeho blízké čeká loučení už nyní. Rodina se tak po delší době opět sejde, tentokrát na malé rozlučce. A světe div se, o zábavu se tam postará zejména Luděk, jemuž v těchto dnech jinak do smíchu moc není kvůli Vandě, která krátce po svatbě odletěla do Kanady vyřídit zbytek pozůstalosti po tátovi. Pravda je ovšem trochu jiná. A právě na tomto rodinném setkání jeden z Luďkových blízkých pojme podezření, že věci nejsou takové, jak se zdají být…

Adam musí před svým odletem rozetnout ještě jedno velké dilema – rozloučit se také s Jarkou, anebo tuhle kapitolu už nechat navždy uzavřenou s tím, že se nerozešli právě nejlépe? Kristýna (Sára Korbelová), máma Blanka (Linda Rybová) i její přítel Evžen (Martin Finger) si myslí, že by si měl Adam ujasnit, co pro něj Jarka opravdu znamená, aby jednoho dne nelitoval, že neudělal vše, co mohl… Jak to s nimi nakonec dopadne? Oba se kvůli rozchodu trápí, Jarka by se s Adamem před jeho odletem ráda rozloučila. Ale není to jen sypání soli do otevřených ran? Anebo ti dva mají přeci jen ještě šanci začít znovu?

„Adam nám na chvíli zmizí z očí, ale z příběhu Blanky a její rodiny neodchází. Jak je řečeno v seriálu, odlétá na stáž, po které se nám opět do děje vrátí,“ ujišťuje kreativní producentka seriálu Ulice Silvia Klasová a dodává: „Dějem kolem Adamova odletu do Ameriky jsme vyšli vstříc jeho představiteli Vojtovi Machutovi, který nyní potřeboval více prostoru na to, aby se mohl věnovat svému zaměstnání. Herectví je totiž už nějakou dobu jen jeho koníčkem. Vojtovi přejeme, ať se mu v práci daří, a už nyní se těšíme na jeho návrat do Ulice.“

„Po škole jsem dostal nabídku pracovat ve výcvikové organizaci pro piloty, kde koordinuji a plánuji výcvik pilotů, kteří létají obchodní leteckou dopravu, nebo klientů, kteří se učí létat. Plánuji, aby byl výcvik v souladu s regulací,“ vysvětluje Vojta Machuta. A co bude Vojtovi z Ulice nejvíce chybět? „Určitě mi budou moc chybět lidi. Součástí Ulice jsem byl přes čtyři roky a všichni tady jsou pro mě taková druhá rodina,“ dodává.

Autor: Gabriela Röhrichová, tz