Sobota 24. února 2024
Svátek slaví Matěj, zítra Liliana
Zataženo, déšť 8°C

Kdo jsou nové hvězdné tváře v Ulici? Dvojčata ze slavné herecké rodiny a kultovní legenda

21. února 2023 | 10:00

V seriálu Ulice se za těch osmnáct let, co běží na televizních obrazovkách, vystřídala pěkná řádka herců. Pro některé to byla platforma k dalšímu hereckému růstu a pomohlo jim to setkat se s hereckými legendami. Tento týden se herecké řady osazenstva v seriálu Ulice rozšíří o nové tváře. Jednou z nich je dlouholetý člen pražského divadla Sklep Jan Slovák, těmi dalšími jsou dvojčata Jan a Jiří Dlouzí.

Seriál Ulice představí v následujících dnech své nové herecké posily, které rozhodně stojí za povšimnutí. U jména první z nich zbystří hlavně příznivci divadla Sklep. V roli párového terapeuta Karly (Markéta Stehlíková) a Kryštofa (Kryštof Rímský) Marečkových se totiž představí charismatický herec Jan Slovák, dlouholetý člen legendárního souboru. Své postavě Jana Reindla herec vdechl nečekaný rozměr. Z terapeuta v jeho podání vyzařuje nebývalý klid, do sezení s klienty nijak zvlášť nezasahuje, nechává je, aby se svobodně projevili. Přitom mu ale neunikne sebemenší záchvěv jejich duše. Jeho terapeutické metody mohou leckoho překvapit. Stačí ale jediný pohled, aby i ti největší bouřliváci okamžitě zkrotli a udělali, oč je žádá. Hned při prvním sezení hodně zaskočí i Máru, jenž na takový průběh terapie nebude připraven… „Setkání a samotné natáčení s Janem Slovákem pro mě bylo velice příjemné, od začátku byl na roli skvěle připravený a svoji postavu ztvárnil velmi věrohodně. Doufám, že se nám můj dojem podaří přenést i na televizní obrazovky, ale já jsem si při natáčení opravdu připadala jako u skutečného párového terapeuta,“ dodává k natáčení herečka Markéta Stehlíková.

Podívejte se, co bude tento týden v Ulici:

Video se připravuje ...
Tento týden v Ulici: Co tají Mára s Karlou, kdo jsou nová dvojčata ve škole a co vyčmuchá novinář Tomášek tentokrát? • VIDEO: tv Nova

Také další nováčci v hereckém týmu Ulice jsou hodně zajímaví. Do Magdiny (Veronika Čermák Macková) třídy na gymnáziu totiž přestoupí bratři Marek a Matěj Dvořákovi, které ztvárňují dvojčata Jiří a Jan Dlouzí, synové Vladimíra Dlouhého a Petry Jungmanové. Jiří Dlouhý k nabídce na roli v seriálu dodává: „Zvažoval jsem všechny možné cesty, ale moc dlouho jsem neváhal, protože jsem byl z role nadšený,“ a dodal: „Nabídka z Ulice mě překvapila. Ze začátku jsem si nebyl jistý, jestli bychom měli tak pravidelný natáčecí rozvrh přijmout, když jsme prvním rokem na pražské konzervatoři, kde se zameškání vyučovacích hodin bere jako ‚fatální čin‘. Rozhodli jsme se, že budeme točit hlavně o víkendech, tak jsem nabídku s klidem přijmul. Těšil jsem se na pravidelné natáčení, protože je to pro mne dobrá praxe. A zároveň zábavná. U natáčení se člověk opravdu nenudí. Na place jsem často nervní. Ale když se točí, tak jdou nervy stranou.

Herecký talent kluci zdědili po rodičích. Jejich táta byl jedním z našich nejpopulárnějších herců. Patřil mezi idoly své doby, pravidelně se umísťoval na předních příčkách v nejrůznějších anketách popularity i hereckého umění. Jejich mámu, držitelku Ceny Thálie, dobře znají diváci Ulice coby Martu Seidlovou, po rozvodu Kohákovou, mámu Mikiho (Václav Matějovský), bývalou manželku Libora Seidla (Martin Pechlát) a snachu Amálie Peškové (Dana Syslová). Když herečka začala v Ulici točit, kluci byli ještě hodně malí. Nyní v seriálu tak trochu přebírají její hereckou štafetu. Do Ulice byli obsazeni na základě konkurzu, kdy tvůrce seriálu zaujali při kamerových zkouškách. Oba studují na konzervatoři.

Matěj a Marek Dvořákovi se stanou spolužáky Žofie Duškové (Kateřina Ujfaluši), Svatky Novotné (Kristýna Hocková) a spol. Kluci nejsou jednovaječná dvojčata, na první pohled se od sebe dají rozeznat. Přesto si je budou zpočátku všichni plést. Oba sportují, jsou to sympaťáci, kteří se o sebe dokážou už celkem slušně postarat. Nyní přicházejí do nové třídy, nového prostředí, se kterým se budou muset sžít. Zároveň mají ale i svůj vlastní svět, jenž se začne v jejich příběhu pozvolna odtajňovat. Zasáhnou tak nejen do dění u Magdy a jejích blízkých, ale také u Klímových