Sobota 2. prosince 2023
Svátek slaví Blanka, zítra Svatoslav
Zataženo, sněžení -2°C

Seriál Ulice hlásí dalšího nováčka! Jak tenhle fešák zahýbe dějem?

26. května 2021 | 06:00

Možná vám bude sympaťák za pípou povědomý – a máte pravdu, pokud tipujete muzikanta Pavla Callltu (32)! V Ulici se to poslední dobou nováčky docela hemží a Pavel bude další z pohledných posil. Budete ho vídat hlavně za barem v hospodě!

Ve středu 26. května se v seriálu Ulice poprvé objeví Pavel Callta (32). Úspěšný muzikant bude hrát pohledného a sympatického barmana Jonáše. V seriálové hospodě se tak záhy po Martině Randové (49) objevuje další neméně známá tvář.

Pavle, diváci vás znají zejména jako úspěšného zpěváka, je to vaše první herecká zkušenost?

Vedle svých videoklipů, kterým rád píšu i scénář, jsem před několika lety hrál i ve filmu. Seriál je pro mě úplně nová zkušenost, na kterou se moc těším.

Koho budete v Ulici hrát?

Moje postava se jmenuje Jonáš, pochází z Děčína a je synem Kateřininy (Martina Randová) známé. Je to mladý, spolehlivý a tak trochu tajemný kluk, kterého Kateřina zaměstnala, aby jí pomohl s rozjezdem nového podnikání. 

Tohle se děje v Ulici:

Video se připravuje ...
Ulice: Prokop a Magda • VIDEO: TV Nova

Jonáš má zkušenost s pohostinstvím. Máte i vy nějakou takovou zkušenost, nebo jste se musel něco naučit, aby to vypadalo důvěryhodně?

Moji rodiče měli restauraci, a když mi bylo 14, byla moje úplně první brigáda právě tam. Kromě toho jsem ještě před začátkem hudební kariéry založil vodácký bar a camp U Dvou bráchů na břehu řeky Sázavy, kde jsem i sám pracoval. Produkce seriálu Ulice mě hned na začátku upozornila, že se budu muset naučit točit pivo. To mě pobavilo, protože to je asi to jediné, co jsem se pro tuhle roli učit nemusel.

Proběhla nějaká speciální příprava?

Abych řekl pravdu, tak jsem musel zapracovat na artikulaci, která mi dělá trochu problém.

S kým se na place nejčastěji potkáváte a jak jste si sedli?

Nejčastěji se setkávám s Martinou Randovou a Alenou Štréblovou. Alena je moje kolegyně a Martina hraje mou šéfku. Jsou to skvělé herečky a sedli jsme si. S Martinou jsme se domluvili, že když bude mít jakoukoliv připomínku k mému výkonu, budu rád, když mi poradí. Herectví je pro mě výzvou a tak trochu i splněným snem.

Kdo je Pavel Callta a co by bylo fajn, kdyby o vás diváci Ulice věděli?

Narodil jsem se v České Lípě, ale už od vysoké bydlím v Praze. Rád tvořím hudbu a texty. Když mám volno, tak rád cestuji, což mě inspiruje právě při psaní nových songů. Jsem rád, když se kolem mě něco děje. Mám rád sport, zejména beach volejbal, a rád zajdu do kina nebo do sauny. 

Mnohým z vašich oblíbených aktivit jste se v poslední době nemohl věnovat. Jak zvládáte změny, které se v posledních měsících ve společnosti udály?

Paradoxně to zvládám dobře. Jednak už nějakou dobu natáčím Ulici, jednak mám dostatek času na přípravu nového, čtvrtého alba, které by mělo vyjít na začátku roku 2022, tak mám naštěstí co dělat. Přiznám se, že mi chybí koncerty a kontakt s fanoušky, ale to se doufám brzy zase otočí a vrátí do normálu. 

Můžeme se těšit na nějakou písničku o Ulici?

Kdoví. Zrovna mám období, kdy se cítím být inspirovaný a píšu dost nových věcí. Třeba mě nějaký song napadne.

Spojuje vás něco s Ulicí?

Mamka se na Ulici dívala ráda a vždycky to pro ni byla taková oddychovka po práci. Ulici vnímám jako sympatický seriál a věřím, že mě tato zkušenost mnohému naučí. Ale vzpomněl jsem si na jednu zajímavou historku. Před 10 lety jsem se hlásil na DAMU a na přijímačky mě připravovala Anežka Rusevová (v seriálu Ulice hraje Vendulu – pozn. red.), která v té době byla ve čtvrťáku. Byl jsem tenkrát do herectví hodně zapálený a dostal se do předposledního kola, ale studium nakonec nevyšlo. Přesto jsem Anežce dodnes vděčný a rád jsem ji tu po letech opět potkal.