Čtvrtek 24. září 2020
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Oblačno, déšť 22°C

Lesky na rty hlásí comeback! Které stojí za to vyzkoušet?

21. listopadu 2019 | 06:00

Lesky na rty patřily kdysi k nepostradatelné součásti každé kosmetické taštičky, později je však nahradily matné rtěnky. Některé z vás možná potěšíme, protože lesky na rty se vracejí zase do hry! Pár jsme jich pro vás otestovaly – které stojí za koupi?

Produkt, který většina z nás nepoužívala roky, hlasí velký comeback! Jestli vám lesk na rty leží už nějakou dobu v šuplíku, nastala chvíle, kdy s ním zas uděláte velkou parádu! Záleží už jen na vás, zda si vyberete lesklý balzám na rty, lesk průhledný, lesk se zvětšujícím efektem, holografický nebo perleťový. Tyhle jsme pro vás otestovaly!

Rtěnka Crystal Power, Essence, 76 Kč

Rtěnka Crystal Power, essence, 76 Kč

Koupíte v síti drogerií.

Nejedná se přímo o lesk, ale o bezbarvou rtěnku, která se mění podle pH vašich rtů. Může se tedy zbarvit do jemně růžové i výraznější fialkové. Na rtech je opravdu příjemná, vůbec ji necítíte. Vedle hezkého jemného tónu zanechá na rtech i jemný lesk. Všechny vegany potěší její složení, které je obohaceno o vitamin E, a tak rty vyživuje. Navíc krásně voní po vanilce. 

Známka jako ve škole: 1

Lesk na rty Generation Plump & Shine, Catrice, 109 Kč

Lesk na rty Generation Plump & Shine, Catrice, 109 Kč

Koupíte v síti drogerií.

Lesk na rty mě příjemně překvapil! Měla jsem strach, že bude lepit, při nanášení se mi zdál příliš hutný, ale na rtech "povolil" a krásně se rozprostřel. Aplikátor je příjemně měkký a velikostně tak akorát. Lesk má v sobě perleť, která rty opravdu opticky zvětší, což výrobce slibuje. Lesk to splní... Používám ho jak na holé rty, tak i na světlejší rtěnky, když jim chci dodat trochu toho třpytu. Jsem s ním opravdu spokojená. Má i dobrou výdrž a příjemnou chuť, což je bonus navíc.

Známka jako ve škole: 1

Lesk na rty se zvětšujícím efektem Lip Up Plumping Gloss, Dermacol, 149 Kč

Lesk na rty se zvětšujícím efektem Lip Up Plumping Gloss, Dermacol, 149 Kč

Koupíte v síti drogerií.

Nenápadná, ale už trvalá součást mé kosmetické taštičky. Mám ráda výrazné rtěnky, ale ne vždy je čas na jejich pečlivé použití, případně není nálada. Pak sahám právě po tomhle bezbarvém lesku, který rty zvýrazní tak akorát, nemá žádnou příchuť, nelepí se.

Známka jako ve škole: 1

Lesk na rty pro větší objem That´s Swell, Barry M, 199 Kč

Lesk na rty pro větší objem That´s Swell, Barry M, 199 Kč

Koupíte v síti drogerií Rossmann.

Když natřete rty leskem, pocítíte jemné mravenčení, které není vůbec nepříjemné. Lesk by měl pomoci zvětšit objem a myslím, že to funguje. Nepředstavujte si rty, jako má Angelina Jolie, ale drobný efekt to určitě má. Na rtech je příjemný, nelepí a nemá ani nepříjemnou chuť.

Známka jako ve škole: 1

Holografický lesk na rty Sephora, 270 Kč

Holografický lesk na rty, Sephora, 270 Kč

Koupíte na www.sephora.cz nebo v kamenných prodejnách.

Tento holografický lesk nádherně voní i chutná, což je možná trochu minus, protože ho chcete hned sníst! Lesk můžete použít na svou oblíbenou rtěnku, dodá jí nádherný odlesk, ale můžete ho nosit i bez ní. Za mě letošní must have kosmetický produkt, který využijete jak na vánoční večírek, tak i Štědrý den.

Známka jako ve škole: 1

Lesk na rty Satin Lip Gloss, Alcina, 290 Kč

Lesk na rty Satin Lip Gloss, Alcina, 290 Kč

Koupíte ve vybraných salonech.

S dekorativní kosmetikou od Alciny jsem většinou naprosto spokojená. O to víc mě mrzí, že musím napsat, jak moc se tento lesk na rty nepovedl. Už samotný aplikátor ve formě syntetického štětce je nešťastný, protože se štětiny při zasouvání zpět do tuby otáčejí a lámou a aplikace je pak velmi nepřesná. Produkt samotný je hodně hustý, na rtech se vrství nerovnoměrně, je hutný a lepí. Také odstín je výrazně perleťově růžový a s mou velmi světlou pletí jsem vypadala jako mrtvá. Bohužel musím říct, že tento konkrétní produkt, jako jeden z mála od Alciny, doporučit nemůžu.

Známka jako ve škole: 4

 

 

Autor: Aneta Valešová