Úterý 22. září 2020
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Polojasno 25°C

7 věcí, kterými si ničíte vztah. Přestaňte s nimi včas!

 • ...
  29. března 2019 | 06:00

  Jakmile se ve vašem vztahu objeví nějaký problém, první, co uděláte, je, že vinu svalujete na svého partnera. Pravdou ale je, že ve vztahu jste přece dva a občas si musíte přiznat, že jste něco pokazila sama a že tentokrát váš partner na vině opravdu není. Tohle je sedm věcí, které vám vztah kazí. Najdete se?

  Vztah nám většinou ničí maličkosti, které bychom mohli hravě přehlížet. Přestože hledáme většinou vinu na druhé straně, sáhněme si občas do svědomí a přiznejme si, že za některé věci můžeme právě my, ženy. Neděláte náhodou jednu z těchto věcí?

 • Jste závislá na svém telefonu

  ...

  Pokud většinu času trávíte na svém telefonu a okolní svět pro vás přestává existovat, škodí to nejen vám, ale také vašemu vztahu. Zkuste občas telefon odložit a naslouchat svému partnerovi. Přece nežijete ve virtuálním světě, ale ten opravdový máte právě vedle sebe, a pokud s tímto zlozvykem neskoncujete, můžete svého partnera pěkně otrávit, nebo o něj dokonce přijít.

 • Máte špatně nastavené priority

  ...

  Možná svou práci nade vše milujete, zapomínat byste ale neměla na svůj osobní život. Je sice hezké, že vás vaše práce baví, ale pokud na vás váš partner musí neustále čekat a domů chodíte pozdě v noci, může se jednoho dne stát, že už ho tam nenajdete. Zkuste si proto stanovit plán a vyhraďte si čas na svůj protějšek. Ocení to nejen on, ale také vy z toho budete mít lepší pocit.

 • Svého partnera nepodporujete

  ...

  A naopak ho často potápíte. Přitom podpora je jedním ze stavebních kamenů pevného a zdravého vztahu. Pokud se vašemu partnerovi zrovna nedaří nebo stojí před těžkým rozhodnutím, ukažte mu, že tu pro něj jste a že společně všechno zvládnete. Vám by se slova podpory v podobné situaci hodila totiž také.

 • Berete všechno jako samozřejmost

  ...

  Občas to vypadá, že například slovo "děkuji" je už tak triviální, že na něj lidé často zapomínají. Pokud pro vás váš partner něco udělá, neberte to jako samozřejmost a nezapomínejte mu poděkovat. Každý z nás potřebuje slyšet laskavé slovo, a to i za úplně obyčejné věci.

 • Vytáčí vás maličkosti

  ...

  Nejspíš budete souhlasit s tvrzením, že za většinou hádek stojí maličkosti, které bychom mohli občas přejít – jen kdybychom chtěli... Neustále váš partner nechává ponožky na zemi a nikdy je nehodí do prádla? Místo toho, abyste dělala scény, nechte je tam ležet tak dlouho, dokud mu všechny čisté nedojdou. Nakonec pochopí, že patří do prádelního koše, a zvládne to i bez hádek.

 • Utíkáte před problémy

  ...

  Jakmile se na obzoru objeví nějaký problém, uzavřete se do sebe a nechcete o něm mluvit? Přitom právě komunikace je základem každého vztahu. Pokud vás něco trápí nebo na partnerovi štve, řekněte mu to. Tím, že před problémy budete zavírat dveře a budete dělat, že nejsou, nic nevyřešíte.

 • Svému partnerovi nevěříte

  ...

  Pokud si přejete mít zdravý a láskyplný vztah, musíte svému partnerovi věřit. Nelezte mu proto do telefonu, nepodezírejte ho z nevěry, když se zpozdí při příchodu z práce, a nepodrobujte ho neustálému výslechu. Nakonec to může dopadnout akorát tak, že to, z čeho ho podezříváte, začne nakonec doopravdy dělat. 

Autor: Aneta Valešová
Diskuse ke článku
.