Pátek 25. září 2020
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Zataženo, déšť 16°C

Dejte se po antibiotikách rychle do kupy!

26. ledna 2015 | 00:00
Prezentace klienta |

Zima je rájem pro spotřebu antibiotik. Ta nás sice snadno vyléčí z angín i dalších neduhů, nicméně po sobě zanechají v našem těle tak trochu spoušť. Ničí totiž i prospěšné bakterie: probiotika, která se nacházejí ve střevech.

Probiotika jsou mikroorganismy, které tvoří přirozenou střevní mikroflóru, řídí správnou činnost střev a jsou klíčové nejen pro harmonické zažívání. Pokud jich ale střevní mikroflóra neobsahuje dostatek, střeva nepracují správně, což vede k dlouhodobým zažívacím obtížím. Jejich nedostatek se může projevit i dalšími, zdánlivě nesouvisejícími příznaky, jelikož více než polovina všech imunitních buněk organismu se nachází právě ve střevech.

Autor: Valosun

Nemáme-li v pořádku imunitu, stáváme se snadným terčem pro napadení choroboplodnými organismy. Pokud tedy imunitu po dobrání antibiotik nedáme co nejrychleji dohromady, může se nám stát, že brzy budeme brát další antibiotika kvůli opakované angíně či jiným bakteriálním infekcím. Proto se doporučuje s obnovou střevní mikroflóry neotálet.

Probiotika jsou obsažena v naší přirozené stravě, například v jogurtech, zakysaných mléčných výrobcích, kvašené zelenině a v potravinách obohacených o laktobacily a bifidobakterie. Jejich vhodným zdrojem jsou v současné době doplňky stravy, a to vzhledem ke speciálnímu složení obsažených kmenů, vysokému obsahu prospěšných bakterií a snadné aplikaci.

Autor: Valosun

Odborníci tedy dospělým i dětem doporučují užívat spolu s antibiotiky i probiotika. Je vhodné je nasadit hned na začátku léčby antibiotiky a po jejím ukončení je užívat ještě alespoň týden. Nicméně ani dlouhodobé užívání probiotik není vůbec ke škodě.

Často doporučovaným probiotickým přípravkem bývá Biopron® 9 Premium, který představuje vyváženou kombinaci probiotických kultur a prebiotik fruktooligosacharidů. Obsahuje devět kmenů vitálních mikroorganismů, kterých v denní dávce dodá až 20 miliard.

Obnovit střevní mikroflóru po užívání antibiotik tedy není vůbec složité, stačí jen vědět, jak na to.

Více informací najdete na www.valosun.com