Neděle 24. září 2023
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Oblačno 18°C

Účinný prostředek na krásnou pleť? Přeci spánek!

27. září 2010 | 00:00
Prezentace klienta |

Kolikrát už jste to slyšela – spánek je základem zdraví a krásné pleti. A přesto si nedovedete představit, jak máte stihnout každý den tolik práce a ještě pravidelně 8 hodin spát a nestresovat se. Vlivy špatného spánku pak na sobě vidíte každý den. Kruhy pod očima, našedlý odstín pleti, akné, vrásky, ztráta elánu,…

Žijeme v době vznášedel a turistických výletů do vesmíru. Máme pračky, žehličky, myčky – spoustu přístrojů, které naše babičky neměly a které nám mají šetřit čas. Přesto si neumíme udělat chvilku samy na sebe? Jestli se vám to zdá postavené na hlavu, tak čtěte dál. Máme pro vás pár tipů, jak spát kvalitně, zdravě a prospat se až ke kráse.

1. Základ je spát ve tmě – pokud jste po noční, zatáhněte si rolety a nepouštějte sluníčko dovnitř. Důležité je také spát v dobře větrané místnosti s nižší pokojovou teplotou. Spát při 25 °C se sice může zdát fajn, ale zdravé to rozhodně není.

2. Nechoďte spát přejedená ani hladová. Cvičení si nechte na ráno (vyjma jógy, ta vám prospěje), a pokud máte problémy s usínáním, raději vynechejte i studenou sprchu.

3. Asi nejdůležitějším aspektem pro zdravý a kvalitní spánek je dobrá matrace a rošt. Rozhodně to není zanedbatelná investice, ale vaše tělo vám ji vrátí. Krásnou pleť oceníte hned, zdravá záda v budoucnu. Výborné vlastnosti má např. matrace Médea plus, která díky 7 anatomickým zónám a líné pěně zajišťuje dokonalou podporu páteře.

4. Netahejte si práci do postele. A na stres taky zapomeňte. Udělejte si meduňkový čaj nebo teplé mléko, otevřete si nějakou hezkou knihu a položte se na pohodlný polštář. Módní vymožeností je třeba zdravotní polštář s levandulí. Uvnitř polštáře je vyměnitelný sáček s pravou sušenou levandulí. Ta pak při spánku uvolňuje příjemné aroma, které uklidňuje nervy a pomáhá při poruchách s usínáním a migréně.

Pouhé 4 snadné, základní kroky stačí ke kvalitnějšímu spánku. Udělejte pro sebe to málo a v reklamách, kde se říká „vážně, to je můj věk, ale nemám vrásky jako důkaz“ pak budete moci hrát i vy.

Kvalitní zdravotní matrace, rošty, polštáře i kvalitní přikrývky a také povlečení najdete na e-shopu společnosti VESNA, a.s. -  ivesna.cz

VESNA, a.s. je specialista na bytový textil s dlouholetou tradicí a zárukou spokojenosti. Na e-shopu najdete široký výběr kvalitního ložního prádla od různých značek, např. Matějovský. Inspiraci, jak dát pomocí textilních doplňků bytu nový vzhled najdete v online magazínu, kde pravidelně přibývají články.

V sortimentu najdete samozřejmě i doplňky do koupelny jako ručníky, osušky nebo protiskluzové podložky  do vany. Novinkou je rozšířený výběr TV pytlů - hřejivá deka se zapínáním a s prostřihy na ruce.

Jestli zrovna přemýšlíte nad dárkem k narozeninám nebo ke svatbě, tak určitě navštivte sekci Doporučujeme, kde najdete zajímavé tipy.
VESNA je značka kvalitního textilu pro váš dům.

Video se připravuje ...