Úterý 26. září 2023
Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš
Polojasno 22°C

Chladíte se v noci zapnutým větrákem? Pak si zaděláváte na tyhle problémy!

 • zdraví
  12. srpna 2023 | 06:00

  Za vedra někdy volíme větrák, který těžký vzduch aspoň trochu rozpohybuje. Jenže…

  Ne pro všechny je tenhle způsob ochlazení ideální. Místo kýžené úlevy v pekelné výhni se mohou dostavit potíže. Kdo by se mu tedy měl raději vyhnout a proč?

 • Zhoršuje alergii

  Ventilátor sice rozpohybuje vzduch, a trochu tak místnost i ochladí, ale zároveň rozvíří pyl a prach. Pokud tedy trpíte alergiemi, astmatem nebo sennou rýmou, není jeho použití úplně šťastná volba. Podíváte-li se na čepele ventilátoru a uvidíte-li na nich usazené částečky prachu, je jasné, že tyto částice létají vzduchem pokaždé, když ho zapnete.

  Tip na video: Jak přestat chrápat? Tohle je 10 osvědčených rad!

  Video se připravuje ...
  Deset rad jak přestat chrápat • VIDEO: Mojezdravi.cz/iStock.com

 • Vysušuje nosní dutiny

  Další důvod, proč zvážit, zda větrák vůbec zapnout, je jeho schopnost vysušovat pokožku, ale i nosní dírky a dutiny. Pokud je to příliš, reakcí těla je nadměrná tvorba hlenu. A hned máte ucpáno!

 • Způsobuje svalové křeče

  Někomu proudící vzduch z ventilátoru nemusí vyhovovat až natolik, že se často ráno probudí se ztuhlými, nebo dokonce velmi bolavými svaly. „Důvodem, proč k tomu může docházet, bývá to, že koncentrovaný chladný vzduch může způsobit napnutí svalů, či dokonce jejich křeče,“ vysvětlují tento jev odborníci. Nejčastěji se tato nepříjemnost stává, pokud máte větrák umístěný blízko obličeje nebo krku. Výsledkem je pak jejich zablokování právě v důsledku tohoto proudivého a chladného vánku.

 • Jak se ochladit bez ventilátoru?

  - Vytvořte cirkulaci vzduchu otevřením oken a dveří, vznikne takzvaný křížový vánek.

  - Pokud musíte mít okno večer kvůli hluku zavřené, otevřete na noc jiná v dalších místnostech a nezavírejte dveře do ložnice.

  - Přes den ve vedrech nechte místnost zatemněnou, větrejte večer. Můžete namočit závěsy, které tak místnost ochladí.

  - Mějte ložní povlečení z tenkého, nejlépe chladivého materiálu.

  Další zajímavé články naleznete v tištěném Blesku pro ženy. Zakoupit si ho můžete na vašich oblíbených stáncích i na iKiosku ZDE

Autor: bla
Klíčová slova:  zdraví, zdraví a nemoci, nemoci, TĚLO
Diskuse ke článku
.
Video se připravuje ...