10 jednoduchých triků, které trénují mozek: Čistěte si zuby levou rukou!

 • 29. dubna 2018 | 06:00

  Nejen vaše paže a bříško potřebují pravidelně procvičovat. Stejně tak i mozek se pomocí snadných triků prokrví, a zůstane tak déle čiperný a svěží. Abyste mu dali pořádně „do těla“, je zapotřebí zapojit všechny smysly: čich, sluch, hmat, chuť a zrak. Pokud si na jednoduché triky najdete chvilku času, budete se těšit mentálnímu i fyzickému zdraví. A to za to rozhodně stojí!

 • Čistěte si zuby druhou rukou

  Čistit zuby je základ.
  Studie dokazují, že čištění zubů opačnou rukou, než jste zvyklí, vede k posílení nedominantní hemisféry, a vy tak snadno posílíte mozek. Stejně tak zkuste druhou rukou otevírat a nanášet pastu. Je to jednoduché a efektivní a přitom to může zabránit rozvoji Alzheimerovy choroby!
 • Sprcha naslepo

  Při sprchování se pořádně opláchněte.
  Hmatové vjemy aktivují různé části vašeho mozku. Se zavřenýma očima si budete víc uvědomovat různé textury svého těla a celkově hlouběji prožívat relaxaci. Zkuste se proto poslepu po celém těle namydlit, ale dávejte si pozor, ať neuklouznete!
 • Konec s ranní rutinou

  Syndrom neklidných nohou může vést nakonec až k problémům se spaním.
  Vědci vyzkoumali, že pozměnění ranních rituálů intenzivně probouzí váš mozek. Stačí se obléct místo před až po snídani, obejít se psem jiný blok nebo si pustit novou ranní show.
 • Vzhůru nohama

  Obraťte si věci vzhůru nohami! Potrénujete mozek!
  Pokud jsou věci položené tak, jak mají být, mozek je „přečte“ snadno a rychle. Když ale své oblíbené předměty otočíte vzhůru nohama, začne vaše pravá hemisféra pořádně pracovat. Zkuste proto alespoň na chvíli obrátit rámečky s fotkami, hodiny na zdi nebo kalendář. Zní to sice bláznivě, ale funguje to!
 • Škatulata, hejbejte se!

  Bolí vás záda při sezení u stolu?
  Lidé mají tendenci sedat si stále na ta samá místa. A to jak při jídle, tak třeba na pracovních poradách. Mozek ale potřebuje změny! Proto si vyměňte židli s kolegyní a užívejte si nový výhled. Mimo jiné vám to pomůže zvládnout i vaši obsedantně kompulzivní poruchu, kterou spousta z nás má, i když si to neuvědomuje.
 • Užívejte si nové vůně

  Za uši a na šíji -místa, kde se vůně náležitě rozvine.
  Vůně čerstvé kávy vám v mžiku připomene start nového dne. Zkuste ale všední vůně trochu pozměnit. Vanilka, skořice i peprmint vás povzbudí a příjemně nakopnou. Stejně tak se doporučuje střídat i oblíbené parfémy.
 • Otevřete okno

  Okno
  Hipokampus je část velkého mozku zodpovědná za paměť. A paměť se nejlépe trénuje, pokud se učíte stále nové věci. Právě zvuky, pachy a světla z otevřeného okna vám k procvičení pomohou.
 • Nákupní trénink

  Britské drogerie nabízejí kosmetiku mnoha značek za velmi výhodné ceny.
  Ve všech supermarketech jsou nejvýnosnější produkty vystavené ve výšce očí. Proto se neváhejte koukat i do spodních a vysoko položených poliček. Tak naleznete levnější produkty, a navíc váš mozek se dostane z běžné rutiny a bude vyvíjet větší aktivitu.
 • Mluvte

  muž, mapa, žena
  Studie dokazují, že společenská komunikace pozitivně ovlivňuje kognitivní funkce. Zkuste si kromě kamarádky pokecat i s cizími lidmi. Místo v automatech si kupujte nápoje v obchodě a na cestu se místo používání navigace ptejte kolemjdoucích.
 • Pravidelně čtěte

  žena
  Při čtení aktivuje mozek odlišné části než při verbální komunikaci. Stejně tak je rozdíl mezi tím, když předčítáte knížku dětem nahlas, a tím, když si ji čtete v duchu pro sebe. Dobrá knížka je prostě vždy radostí pro duši i pro mozek.

Autor: red, nat
Diskuse ke článku
.
1080p 720p 360p
DesktopMobile